מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > פורום כללי > פיאט כללי
עקוב אחרינו ב-RSS

פיאט כללי מדברים על פיאט בכלליות וחדשות.

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

מכוניות מהטיול ברומא

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפונטו היפה שלי..!!!

שם:  
צפיות: 
גודל:   

ה- פיאט שלי

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפנדה שלי!

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפיאט שלי 2001

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

תגובה

כלי נושא הצג מצבים
ישן 09-07-11, 12:39   #1
yulian1986
Senior Member

האווטאר של yulian1986

הגלגלים שלי: פיאט פנדה
הפנדה 2011 החדשה שלי+סיקור+תמונות.

שבת שלום לכולם

לאחר כמעט חודש עם הפנדה החדשה,החלטתי לתת סיקור קטן משלי על הרכב,יתרונות,חסרונות,דלק ומה דעתי הכללית עליו כולל תמונות.

[
פתיחה

הפנדה נקנתה במחיר של "מבצע משביר" בסכום של 67.5K על הכביש,והוזמנה עם צבע שחור מטאלי,כאשר בתור איש קבע קיבלתי גם רדיו-דיסק וקודנית.
כרגע הרכב כמעט חודש אצלי עם 925KM.

החיים לצד החיסכון והמנוע

לפנדה מנוע 1250 עם 70 כ"ס,בעיר לא מורגש חוסר בכוח,והיא מתנהלת כמו כולם,אלא אם יש ככר בדרך ואחריו עליה רצינית כמו בכפר ורדים למשל (גר במעלות),אז גם הילוך 2 קשה,וצריך להעביר לראשון להאיץ יותר חזק ואז לשני,לזה צריך קצת להתרגל למשהו שמגיע מרכב עם יותר כוח.
מחוץ לעיר עם מזגם בכביש מישורי,היא מתנהלת בקצב סביר,עם מזגן ו2-3 אנשים,לבד היא בכלל מצוינת,ואין לה בעיה להגיע ל 130 עם 2 אנשים+מזגן.
הבעיה בכאלה רכבים זה עליות,אצלי המסלול כמעט קבוע,מעלות=>בסיס נעורה,ליד עפולה,כאשר המסלול כולל הרבה עליות,ירידות,ומשחק עם הידית הילוכים,כדי לשמור על קצב נורמלי.
פה מרגישים את החוסר בכוח,הנסיעות מתבצעות לבד בעיקר עם מזגן,ובעליות הבאמת קשות,אני נוסע על הילוך 3,מהירות כ 70,סלד 3K,היא יכולה יותר אבל מרגישים שהמנוע מתאמץ יותר מידי,וגם הלך כול החיסכון בדלק.
וכן החיים עם הרכב מיני בעליות מצריכות לפעמים נסיעה בשולים כדי לתת לרכבים לעקוף,שוב אין בעיה לעלות במהירות 80-90,אבל בסלד של 4K וקצת יותר,לא חושב שזה בריא למנוע.
מבחינת צריכת הדלק,כאמור באותו המסלול עם מזגן לרוב,הרכב עושה 1-17.5,אני מאמין שלאחר שהמנוע יפתח אני אוכל להגיע לכמעט 18.וזה מעולה לכביש שכולל הרבה עליות.
יוצא שאם הייתי נוסע בכבישים ישרים,אפשר היה להגיע ל1-19 ויותר.ככה שמבחינת חסכון אכן הרכב מאוד חסכוני,אך צריך לוותר על כוח.

החיים בתוך הפנדה

הדיפונים כאמור,כמו בשאר רכבי המיני לא פאר התעשיה,אך הפלסטיקים מרגישים מאוד מוצקים,של הדלתות, הדש-בורד,הכול מחובר טוב,וניראה שיחזיק הרבה שנים,מיקום תיבת ההילוכים מאוד נוח,אני אישית אהבתי את הדש-בורד בגלל שהוא כולו בכפתורים,איני אוהב שטחים גדולים ואין עליהם משהו,זה אחד הדברים שקרץ לי בפנדה,כפתורים נגישים רק מיקום כפתורי החלונות קצת לא נוח,עדיף היה לעשות אותם על הדלתות.מקדימה 2 מחזיקי כוסות,מאחור יש 1,תא כפפות מאוד גדול,וסך הכול מרגישים טוב,טענה שנשמעת היא שלגבוהים הרגל ימין תפגע בקונסולה,הגובה שלי הוא 1.71 לי לא מפריע ולכן לא יכול להגיד עד כמה הבעיה קיימת.
פיצ'ר נחמד הוא ההגה CITY שהופך אותו למאוד קל,אישית אין ממש שימוש לזה,במהירות נמוכה הגה גם ככה קל.
בפנים שקט בעיר,רק מנוע אין לו צליל נעים,זה דומה יותר למכונית על שלט,לא יודע אם זה ספציפית בפנדה או בכול רכבים עם מנועים קטנים,לגבי רעש רוח סביר,שומעים אותם אך לא משהו דרסטי,מרגישים אבל שהרכב זז יותר ברוחות צד או אם עומדים ורכב נוסע מהר לידנו,המרכב קצת מטלטל.
סך הכול שקט בקבינה,ואם שמים מוסיקה אז גם לא שומעים את המנוע,הכסאות נוחים,יש תמיכה בצד,אך חסר לי תמיכה באזור האגן.
לא אהבתי את הקלאץ שהוא כמו בעוד כמה מכונית קפיצי כזה,אולי זה בכלל שהוא חדש,אולי לא,אבל אני מעדיף קפיצי פחות.
המזגן מעולה וכיוון שהרכב קטן מצליח לקרר אותו מהר מהירות 2.

אז אנחנו לא חדשים

הפנדה נחשבת למיושנת בגלל שהיא הוצגה כבר ב2003 ו2004 הייתה מכונית השנה באירופה,זה מתבטא ב3 כוכבי בטיחות,ולא 4 כמו מכוניות המיני החדישות,עיצוב חיצוני ופנימי זה משהו אישי לכן אני לא אתמקד בזה,מי שאוהב אוהב מי שלא אז לא,פשוט.
מאחור החלונות נפתחים ידנית,מצד אחד זה אומר שפחות דברים יתקלקלו (מנוע חשמלי) ,מצד שני,הרוב נותנים 4 חלונות חשמל.
אך מי שנוסע בעיקר לבד או בקיץ נוסע עם מזגן ולא פותח חלונות לכן זה לא קריטי כזה,מה שכן שאר הרכבים נותנים 6 כריות אוויר פה יש 2,זכר לזה שזה לא רכב שרק עכשיו הוצג.

סיכום

הפנדה מתגלה כרכב מאוד חסכוני,אך כמו כולם מוותרים על כוח,במיוחד בעליות,הפלסטיקה פשוטה אך מורכבת טוב ואין ציקצוקים.
מקריאה ברשת הרכב מגלה אמינות טובה,וכרגע במתיחת פנים האחרונה יש לה 70 כ"ס ולא 60 כ"ס,לרעתה עומדת בטיחות נמוכה מהשאר,עם 3 כוכבי בטיחות ואין 6 כריות אוויר שזה הופך לסטנדרט.
במחיר של 67 אפשר היה לשקול אותה,זמינות מידית אני קיבלתי כעבור שבועים,וסך הכול חוץ מהבטיחות היא לא רעה,עכשיו במחיר של 79K שבו היא חזרה להיות,אני שואל את פיאט על מה חשבתם?
וכניראה דגמי 2011 יהיו זן נדיר.

איטלקיה,לא שותה,שובבה,לא אוהבת להיות חולה-פיאט פנדה
yulian1986 מנותק  
ישן 09-07-11, 14:27   #2
Piposh
Member

הגלגלים שלי: פונטו ספייס
אחלה רכב, אני באמת מקנא בך
Piposh מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-11, 18:01   #3
yulian1986
Senior Member

האווטאר של yulian1986

תודה רבה

איטלקיה,לא שותה,שובבה,לא אוהבת להיות חולה-פיאט פנדה
yulian1986 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-07-11, 10:47   #4
baba
Junior Member

מניסיוני עם הפנדה שלי (2007) - בעת הצורך אפשר לעלות ל-4K סל"ד בלי לחשוש, לא חושב שיש לזה השפעה מיוחדת על בלאי המנוע, הרי הרכב יכול להגיע גם ליותר סל"ד.

בעליות של 443 לי-ם, לעתים יש צורך להגיע לסל"ד הזה כאשר נתקעים אחרי משאית שעוקפת משאית ואז צריכים להאיץ בשלישי. בעליות הללו אני מגיע גם ל-100 קמ"ש ומעלה - תלוי כמה אני לוחץ...
baba מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-07-11, 16:20   #5
ארילו
Administrator
מנהלמנהל

האווטאר של ארילו

הגלגלים שלי: אונו - פונטו - פנדה
תתחדש יוליאן!

אני דווקא לא הרגשתי בעיה לטפס עליות במהירות של שאר הרכבים סביבי עם מזגן ועוד נוסע - שניים, והפנדה שלי עוד שנת 2005.

בינתיים נראה שהפלסטיקה (חוץ מהמגן שמש) מתבגרת בכבוד.

יש לך מראות חשמליות?

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות