מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > פורום טכני > פנדה - טכני
עקוב אחרינו ב-RSS

פנדה - טכני טכני - דגמי פנדה בלבד.

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

מכוניות מהטיול ברומא

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הקופה

שם:  
צפיות: 
גודל:   

תוצאה של 6.5 שעות של התברסות על הפונטו.

שם:  
צפיות: 
גודל:   

ובכן - נעים להכיר חברים יקרים.

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפונטו החדשה שלי

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

תגובה

כלי נושא הצג מצבים
ישן 28-05-17, 12:35   #1
fiat4x4
Junior Member

הגלגלים שלי: פנדה
בעיית משאבת גיר רובוטי שנפתרה - פנדה 2005

רצוני לשתף אתכם בבעיה בגיר הרובוטי שנפתרה

אני נוסע כרגיל בכביש עירוני ופתאום הרכב נכנס לתקלת GEAR NOT AVALIABLE
העמדתי את הרכב ולמחרת חזרתי אליו וניסיתי לשלב הילוך והצלחתי אולם לא לזמן רב לאחר נסיעה של כמה דקות שוב הופיעה אותה תופעה
אז הבנתי שצריך מוסך ובדיקת מחשב
מכונאי מקומי שלא מתמחה בגירים אולם תיקן פעם גיר של פיאט פנדה והחליף את המצמד של הגיר (לא הבנתי עד עכשיו אם קיים דבר כזה) בדק במחשב וטען שיש בעיית PRESURE לחץ שמן וחשב שמדובר במצמד ותיקון יעלה כ- 4 אלפים
אבל כמובן שלא רצתי לתקן לאחר שקראתי בפורומים הבנתי שמדובר כנראה בשיפוץ משאבת הגיר שתפקידה לבנות את הלחץ שמן בשביל הרובוט
וגם שמתי לב שהקול שהמשאבה משמיעה הולך ונחלש עד שלא נשמע כלל (בפתיחת דלת נהג)

התקשרתי לכל מיני מוסכים ומכוני גירים וכל אחד מספר סיפורים ותוקע מחיר אחר:

מוסך מרכזי פיאט באזור השרון - "בוא אתה מוזמן לשתות קפה נבדוק את הרכב תשלם בדיקה ותקבל הצעת מחיר מדויקת" ושאלתי כמה יעלה התיקון אם מדובר רק בשיפוץ משאבה הידראולית
התשובה הייתה כ- 3000 (לא יודע אם כולל מע"מ או לפני) והם יודעים לשפץ ועושים את זה אצלם הכי טוב עכשיו זה לא בטוח שזה רק משאבה זה יכול להיות עוד משהו כגון צובר לחץ ואז המחיר יהיה עוד יותר גבוה, אמרתי תודה מצטער לא כלכלי לתקן משאבה ב- 3000 ברכב שעולה כמה אלפי ש"ח.

מכון גירים בתל אביב - "תשמע לא מתקנים משאבה כזו זה לא מצליח, בוא אני מציע לך להחליף את כל הגיר.." כמה עולה גיר.. 3000 ש"ח האם כולל עבודה ?.. כמובן שלא כולל
ותבינו שמשאבת גיר רובוטי, צובר לחץ ומוח של הרובוט בכלל נמצא מחוץ לגיר

מכון גירים בחולון - שאלתי כמה עולה לשפץ רק את המשאבה בהנחה שזה רק משאבה
התשובה הייתה 2200 לפני מע"מ שאלתי מדוע כל כך יקר ? התשובה: תשמע אני משפץ גם את המוח אי אפשר לשפץ רק את המשאבה זה לא עובד וכו'

כל מיני מכוני גירים שהופיעו פה בפורומים שאנשים המליצו עליהם דרשו כ- 2500 לפני מע"מ בתנאי שזה רק משאבה

תשמעו עוד סיפור יפה, מוסך בתל אביב אדם טוב וישר לכל הדעות, "תביא את האוטו נבדוק בדיקה בתשלום 300 ש"ח (כבר שילמתי בדיקה למוסך הראשון שבדק את הרכב) אם זה משאבה זה יעלה לך רק 1500 + מע"מ וכמובן לא משלם על הבדיקה" וטען שהוא יודע לשפץ ומשפץ בעצמו
אבל אז שאל כמה עשה הרכב.. 170 אלף.. נו והוחלף קלאץ באוטו ? התקשר למוסך מרכזי פיאט עם המספר רכב בדקו ולא רשום שהוחלף קלאץ במוסך המרכזי ואז אמר תשמע אם אני אשפץ רק את המשאבה ואם קלאץ לא תקין זה שוב יהרוס את הרובוט
עשיתי בירור וכולם ענו שאין קשר בין בלאי קלאץ לרובוט

אפילו שקלתי להשבית את הרכב ולמכור לפירוק

בסופו של דבר הגעתי למוסך של זיאד בקלנסואה "שביל השטח" שמתמחה ברכבים איטלקיים ואמר לי מראש בטלפון 99% שהמשאבה לא תקינה וצריך לשפץ אותה ואם זה רק זה המחיר הוא X הוא שולח אותה לשיפוץ בעסק שמשפץ אלטרנטורים וסטרטרים, מה שהם עושים מחליפים רק את הסלילים/פחמים והוא מרכיב בחזרה את המשאבה ובודק אם הכל תקין מצוין ואם לא כנראה שצריך להחליף את הצובר גז ואז יש לזה עלות נוספת של 1200 ש"ח.

בסופו של דבר רק המשאבה תוקנה והכל עובד כמו שעון והמחיר עוד נמוך משמעותית מכל ההצעות שקיבלתי
אחריות על השיפוץ 3 חודשים כמקובל, טוב עוד ימים יגידו

שני דברים אני לא מבין בכל הסיפור הזה:
1. למה אני צריך לעשות עשרות טלפונים ובירורים עד שאני מגיע למישהו אמין והוגן במחיר, הרכב הושבת שבועיים עד שמצאתי את האיש הנכון שיתקן את הרכב
מדוע בעלי מקצוע מספרים כל מיני סיפורים ואין להם מושג בגיר הספציפי הזה

2. שיפוץ משאבה כזו עולה מאות ש"ח, כ- 600-700 מדוע גובים כל כך הרבה הרי מדובר בחלקים שמחליפים בתוך המשאבה שעולים כמה עשרות שקלים, ויש את מרכיב העבודה אבל זה משהו שנעשה בכמה דקות יש הרבה עסקים שמבצעים שיפוץ מנועים חשמליים כך שיש תחרות או לפחות אמורה להיות תחרות במשק.
fiat4x4 מנותק  
תגובה

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות