מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > פורום טכני > פנדה - טכני
עקוב אחרינו ב-RSS

פנדה - טכני טכני - דגמי פנדה בלבד.

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

מכוניות מהטיול ברומא

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפונטו החדשה שלי

שם:  
צפיות: 
גודל:   

פלא-סטלינה

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הרכב שלי

שם:  
צפיות: 
גודל:   

7.3 שנים עם האונו הסתיימו

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

תגובה

כלי נושא הצג מצבים
ישן 08-08-10, 18:11   #1
eliranb
Junior Member

הגלגלים שלי: פיאט פנדה
רעידות בתחילת נסיעה-פנדה רובוטית.

שלום לכולם,קוראים לי אלירן ואני חדש כאן בפורום,עד עכשיו קראתי המון בפורום כדי לקבל חוות דעת שונות לגבי פיאט פנדה ופונטו ולאחר חיפוש ארוך ולפני 3 שבועות בערך נרכשה סוף סוף פיאט פנדה שנת 2005 עם 87,700 ק"מ,שכמובן יום אחרי הקנייה כבר הייתה במוסך שמשון (בזכות חוות הדעת בפורום) לטובת ישור קו ותיקון ליקויים שהתגלו בבדיקה לפני הקנייה.

ועכשיו לשאלה הראשונה - בתחילת נסיעה ,בעיקר כשהמנוע קר,כלוחצים על הגז בעדינות כדי לצאת מהחניה האוטו מיטלטל בצורה לא נעימה (גם ברוורס),כאילו שהרובוט משחק עם הקלאץ בצורה אגרסיבית בנק' החיכוך או לחלופין עם דוושת התאוצה,הרגשה מאוד לא חלקה ונעימה כפי שקראתי שאמורה להיות בגיר הרובוטי היחסית מוצלח בהשוואה לחברות אחרות,כמו כן יצא לי לנהוג בפיאט 500 שכורה עם גיר רובוטי ולא זכורות לי תגובות כאלו מהגיר,מישהו נתקל בבעיה זו בעבר? מה זה יכול להיות? הקלאץ' עצמו? חיישן דוושת תאוצה או חיישן אחר או חס וחלילה לא עלינו הרובוט החמוד שאחראי לתפעול הגיר.

שאלה שנייה - ביום שלישי הרכב אמור להיכנס לטיפול שגרתי ואולי גם טיימינג,תלוי בבדיקה (האוטו עם 89,000 ק"מ,אך עברה שנה וחודש מהטיפול הקודם),הגיוני שטיפול שיגרתי כזה לפנדה (שמנים,פילטרים וכו'),יעלה 800 ש"ח + הטיימינג אם צריך (900-1100 ש"ח תלוי בדגם לפי הבחורה הנחמדה מהמוסך).

ושאלה ממש אחרונה ופשוטה,מעניין אותי לדעת כמה צריכת הדלק בפועל דומה אצלכם לצריכת הדלק הממוצעת שמציג מחשב הדרך?

תודה מראש על התשובות ומצטער על החפירה,
אלירן.

נערך לאחרונה על ידי eliranb : 08-08-10 ב 19:35. סיבה: טעויות כתיב
eliranb מנותק  
ישן 10-08-10, 14:51   #2
Stefan Shpunk
Member

ראשית אני רוצה להגיד לך תתחדש על הרכישה. למרות כמה בעיות קטנות שחוויתי אני יכול להגיד לך שהאוטו מצויין ואני מאוד מרוצה מהרכישה שלו(קניתי לפני שנתיים בערך פנדה 2006 אוט').

איני מכונאי לכן לא אוכל להשיב לך לגבי הרעידות. רק אוכל לומר לך שאני בעל פנדה רובוטית אוט' 2006 ואיני מרגיש ברעידות אלה בתחילת נסיעה.

לגבי הטיפולים, אני עושה את הטיפולים שלי במוסך המרכזי ברמת החי"ל בתל אביב ככה שזה יוצא לי בערך כמו שרשמת. לגבי הטיימינג, העלות היא רובה בגלל העבודה כי צריך ל"חפור" בתוך האוטו עד שמגיעים לרצועה. הרצועה עצמה לא אמורה לעלות כל כך הרבה (לדעתי בסביבות ה300 400, שיתקנו החבר'ה המבינים אם אני טועה)

לגבי צריכת הדלק, זה פחות או יותר אותו הדבר כמו שמציג מחשב הדרך אם כי ברוב הפעמים זה טיפה פחות אך לא משהו משמעותי. מעניין לדעת אם הוא לוקח בחשבון כאשר מזגן פועל וכו'.

בהצלחה, סע בזהירות
Stefan Shpunk מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-08-10, 10:57   #3
eliranb
Junior Member

תודה רבה על התשובות סטפן.
הייתי במוסך,בסוף זה נגמר בטיפול פשוט יותר (שמן ופילטרים למניהם),טיימיניג עוד אין צורך להחליף ולגבי הטלטלות בתחילת נסיעה,הם ניסו לכייל את הרובוט מחדש אך זה לא עזר,גם לפי היסטוריית הטיפולים לא עשו לו קלאץ' אף פעם אז סביר להניח שמשם נובעת הבעיה וכנראה שבחודשים הקרובים נצטרך להחליף...המון כסף...
ולגבי צריכת הדלק המחשב מראה לנו ממוצע של 1/14 +- כשרוב הנסיעה היא עירונית,מעניין אותי אם זה רגיל (בלי לשכוח שהצריכה בפועל היא יותר גדולה) לרכב הזה או שהצריכה אצלכם יותר נמוכה לפי המחשב דרך.

נ.ב
אני לא מאיץ מהר ומשתדל לחסוך בדלק ,אבל לפי המחשב דרך אם אני קצת יותר ממלטף את דוושת הגז צריכת הדלק המיידית שהוא מציג יורדת מאוד נמוך,פחות מ1/10 וזה מגיע גם עד 1/4.
eliranb מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-08-10, 21:07   #4
Stefan Shpunk
Member

אני נוסע כמעט כל בוקר בפקקים 20 קילומטר מחולון לתל אביב ולחברה שלי בכביש בין-עירוני ויוצא לי בדרך כלל במחשב 1 ל17 ובפועל משהו כמו 1 ל16...

יש לציין שאני נמצא במצב של חסכון בדלק (הכפתור E בבסיס תיבת ההילוכים).
Stefan Shpunk מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-08-10, 01:35   #5
broitman
Junior Member

הגלגלים שלי: פנדה
כנראה שצריכת הדלק אצלי גרוע עוד יותר...

שלום,
אני נוסע בממוצע 5 קילומטר רק בעיר ומחשב הדרך מחשב את הצריכה שלי 1/12
פעם בנסיעה בין עירונת איפסתי את מחשב הדרך ובסופה הוא הראה לי צריכה של 1/19
כנראה שאני צריך לבדוק את האוטו...
broitman מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 29-08-10, 10:02   #6
eliranb
Junior Member

טוב,מדדתי פעמיים צריכת דלק בפועל:
פעם ראשונה-מחשב הדרך הראה ממוצע של 1/15 280 ק"מ בערך (במדידה עשיתי את זה לפי ק"מ מדוייק) שרובם עירוניים,הצריכה הממוצעת בפועל יצאה 1/13...
פעם שניה מחשב הדרך הראה ממוצע של 1/18 362 ק"מ שמתוכם 300 ק"מ בין עירוני כולל צירים קצת הרריים,ממש בקטנה,הצריכה הממוצעת בפועל יצאה 1/15.4 ,עכשיו אני שואל,האם זו צריכה נורמלית לרכב הזה? יש כאן עוד מישהו שמדד בפועל צריכה בפנדה רובוטית? אם כן אני אשמח לשמוע,כי זה נשמע לי צריכה קצת גבוה לרכב הזה.
אגב,אני משתדל להאיץ בצורה עדינה ולעבוד בסל"ד נמוך ולא עובר את ה90-100 ,נוסע עם מזגן ומשתדל לשמור על קצב קבוע לאורך הדרך.

נ.ב
שלושה ימים עם פיאט 500 שכורה,יצאנו מהמרכז לירושלים,ירדנו לים המלח,ערד,חזרנו למרכז והסתובבנו עוד קצת והמחוג הדיגיטלי של הדלק ירד כל כך לאט (מיכל דלק 35 ליטר כמו בפנדה),שמנו 200 ש"ח דלק וזהו,אני לא האמנתי לצריכה הנמוכה בטירוף הזו,הרכבים שוקלים אותו הדבר פחות או יותר.
eliranb מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות