מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > מועדון פיאט ישראל - גרסה קודמת > פורום הגראז'
עקוב אחרינו ב-RSS

פורום הגראז' בעיות טכניות, טיפולים, קוסמטיקה ועוד..

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפיאט שלי 2001

שם:  
צפיות: 
גודל:   

האונו שלי 1993 1100 60S

שם:  
צפיות: 
גודל:   

החלפת ג'אנטים בפונטו ספייס שלי

שם:  
צפיות: 
גודל:   

פלסטלינה+ואקס לפיאט בראבה

שם:  
צפיות: 
גודל:   

שבת של צילומים

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

כלי נושא הצג מצבים
ישן 03-09-06, 18:34   #1
Guest

חישוב צריכת דלק: מי מזייף - מחשב מנוע או תחנת דלק

במחשב הדרך בפנדה שלי ניתן לחשב את תצרוכת הדלק הממוצעת (אותה פונקציה כמו בפונטו, לדעתי).

עשיתי בדיקה ולאחר איפוס בנסיעה בין עירונית לאורך כ 410 קילומטר דווחה צריכת דלק ממוצעת של 16 ק"מ לליטר.
בתדלוק נמדדו 29 ליטר, כך שחישוב מהיר מעלה כי 410/29=14.13 ק"מ לליטר, שזה הפרש לא מבוטל.

נסיונות קודמים לעשות את החישוב הזה כאשר מילאתי בתחנות שונות הראו הפרשים של בין 0.5 ל 2 ק"מ לליטר בתצרוכת המחושבת ע"י מחשב הדרך לבין חילוק הקילומטרז' בכמות הליטרים שתודלקה.

האם מחשב הדרך מזייף, או שמא תחנות הדלק?

פעם קראתי שכאשר ממלאים דלק בלילה, ניתן למלא יותר ליטרים מכיוון שנפח הדלק מצטמצם כתוצאה מהבדלי הטמפרטורות בין היום ללילה. האם יש לכך קשר?

תודה,

ציון

ישן 03-09-06, 19:48   #2
Guest

האם שמת לב כאשר חישבת את צריכת הדלק שלך שבאמת כל ה 29 ליטרים שמילאת באמת ניגמרו ? יכול להיות ששם ההבדל.

עידן.

ישן 03-09-06, 20:09   #3
Guest

העניין עם מילוי דלק כאשר קר נכון. אבל ממש בקטנה.

בכל מקרה, האם נסעת באותה צורה בדיוק לאורך כל הנסיעה?

ישן 04-09-06, 01:07   #4
Guest

אני נוסע יחסית רגוע, אבל זה לא רלוונטי.
החישוב שנעשה ע"י מחשב הדרך אינו תואם את סה"כ הקילומטרז' חלקי כמות הדלק שיוצאת ממשאבת הדלק בתחנה.

במחשב הדרך שברנו מגאן של אבא שלי, ישנה אופציה שסופרת כמה דלק נצרך מראשית הנסיעה. אבי מילא באותה תחנה בה אני מבקר כמספר ימים אחרי את המגאן, הורה מחשב הדרך על 52.1 ליטר שנצרכו והמשאבה תדלקה 52.2 ליטר, ככה שזה הפרש שולי יותר ביחס למה שמתקבל מהחישוב בפנדה שלי...

חבל שבפיאט אין אופציה שמראה כמה דלק נצרך מתחילת הנסיעה, זה היה חוסך לי ספקולציות - לא שרע לי עם צריכת דלק של 14 ק"מ לליטר, אבל באמת הייתי שמח אילו הייתי יכול לסמוך על נתוני מחשב הדרך (שהראו על צריכה של 16).

בכל מקרה, השבוע שאתדלק אנסה בתחנה אחרת ואראה על כמה עומד ההפרש, רק בשביל הקטע...

מישהו אחר בעל פונטו או פנדה ניסה לבדוק פעם אצלו?
מישהו יודע כיצד מתבצע החישוב במחשב הדרך של הפנדה?

תודה,

ציון

ישן 04-09-06, 01:10   #5
Guest

עידן - אני מתדלק תמיד את מלוא המיכל עד שנעצרת המשאבה, ומאפס את נתוני מחשב הדרך.
שאני חושב על זה, האם ייתכן שהמשאבה נעצרת אוטומטית, מהו ההפרש בין מלוא המיכל לנקודת העצירה: ליטר? שניים?

ישן 04-09-06, 07:40   #6
Guest

אצלי אין בעיה עם חישוב צריכת הדלק. המחשב לפעמים מזייף מקסימום חצי ליטר לק"מ לכאן או לכאן.

המשאבה נעצרת כמעט לפני סוף המיכל. תמיד אפשר להכניס עוד קצת

ישן 04-09-06, 17:08   #7
Guest

אני אף פעם לא הצלחתי להבין איך המחשב דרך מחשב את צריכת הדלק. שאלתי על כך כבר מספר פעמים ואף פעם לא קיבלתי תשובה ברורה.
לי אישית נראה שיש לי בעיה עם המחשב דרך באוטו,לדוגמא, אני נוסע בכביש מהיר למשך פרק זמן מסויים והתצרוכת דלק שלי לא משתנה.
אני אסביר את עצמי יותר טוב, למשל אני נוסע בדרך עירונית והצריכת דלק שלי עומדת על 10 קילומטר לליטר ומיד אחרי זה אני עולה על כביש מהיר ונוסע במהירות 100 קמ"ש והמנוע מסתובב ב2,000 סל"ד לפרק זמן מסויים (לא קצר) המחשב דרך מראה לי שהצריכת דלק שלי זהה והוא לא מתעדכן כלומר, הצריכת דלק שלי נשארת 10 קילומטר לליטר שזה דבר לא הגיוני בעליל!!!.
האם מישהו יכול לעזור לי ולהסביר לי איך המחשב מחשב את הצריכת דלק? או האם יש לי בעיה עם המחשב?

בברכה, ליאור .

ישן 04-09-06, 17:10   #8
Guest

הבעיה שקשה לדעת כמה ליטר דלק היה במיכל לפני התידלוק וכמה יש אחריו.
המשאבה קופצת בגלל האדים ויכול להיות שהיא פעם תקפוץ כשיש במיכל 40 ליטר ופעם 43 ליטר.
אתה מחשב לפי מה שהמשאבה הכניסה לטנק דלק ואי ופשר לדעת אם לא הכנסת ליטר או שנים יותר ממה שהיה לפני תחילת הנסיעה . או אולי הכנסת פחות ליטרים ממה שצרכת באמת.
אצלי בכל מיקרה ההפרש הוא כ 0.9 ק"מ/לליטר פחות ממה שמראה המחשב.

ישן 04-09-06, 18:32   #9
Guest

המחשב לא מראה צריכת דלק רגעית. אלא צריכה ממוצעת על לכל אורך המיכל.

ישן 04-09-06, 18:54   #10
Guest

עדיין אם המחשב מראה את הצריכה במשך כל המיכל עד שהוא מתרוקן עדיין צריך להיות שינוי כלשהוא והצריכה עצמה צריכה להשתפר והמחשב עצמו להתעדכן, לא?

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות