מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > פורום טכני > אונו - טכני
עקוב אחרינו ב-RSS

אונו - טכני טכני - דגמי אונו בלבד.

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

4 חודשים עם האונו !

שם:  
צפיות: 
גודל:   

פונטו SX 2001 ידנית

שם:  
צפיות: 
גודל:   

תוצאה של 6.5 שעות של התברסות על הפונטו.

שם:  
צפיות: 
גודל:   

Magnifico Punto!

שם:  
צפיות: 
גודל:   

my nice spice *מתעדכן*

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

תגובה

כלי נושא הצג מצבים
ישן 30-01-09, 19:51   #1
almogxxx
Member

הגלגלים שלי: אונו S70 הזרקה
אונו חדשה עושה בעיות ( נראה לי .. ) אונו 95 הזרקה

שלום לכולם . אני חדש פה . ברשיתי אונו 95 הזרקה שקניתי לא מזמן בערך חודש וחצי ..

יש כמה דברים שאני לא מצליח להבין קודם כל לפני שקניתי את האוטו המוכר אמר שהכל באוטו מבחינת מכנית חדש כמו טיימינג ווכל שאר הדברים למרות שלפי התופעות שקורות לי זה לא נראה לי כל כך נכון .
אז ככה יש כמה דברים שרציתי לשאול אם אפשר .

שמן - יש סיכויי שהאוטו שותה קילו שמן ל5 אלף קילומטר ???.? לפי בדיקה שערכתי אלה הנתונים שקיבלתי קודם כל האוטו עבר טסט השבוע ועבר בדיקת 4 הרעלים והכל מצויין האוטו לא מעשן בבוקר ולא בנסיעה ולא כלום לא עשן שחור ולא לבן וגם לא שום ריח של דלק או משו בסיגנון.. נזילות אין .. בדקתי מלא פעמים אין שום דבר . אז לאן הולך השמן ?? או שהכמות הזאת היא סבירה לאוטו בן 13 שנים ?!?!?

סל"ד נמוך לדעתי - כשאני מניע בבוקר אני קודם כל גם בימים קרים לא מניע עם גז אני רק מחזיק את הקלאצ' לחוץ כדי למנוע מהמנוע להתאמץ ולהזיז את הקלצ' גם בהנעה .. מחזיק אותו לחוץ איזה חצי דקה לאחר ההנעה . האוטו מניע ממש חלק ולא נתקלתי בשום בעיה עד היום בהנעה . הבעיה היא שכשלא נותנים לו גז אחרי בערך חצי דקה מההנעה הוא מוריד טורים עד למצב של רעידות קלות . וכשנותנים לו גז ומשחררים הוא מוריד טורים ואז יש כמו רעש נלווה מציק כמו חיכוך של איזה שני דיסקיות שכאילו בולמות את הסל"ד התקין של המנוע .. משו ממש מוזר בדומה כמו אם למשל תגיעו לרמזור במהירות ותורידו הילוכים במקום לבלום עם הברקס בערך אותה בלימה רק בלי הרעש ממש חיכוך מרגיז מאוד . . וקשה להסברה רק מי שהיה לו משו כזה אולי יצליח להבין במה מדובר .

דלק - לאחר כמה פעמים של בדיקה של הדלק רוב הנסיעות שלי הם נסיעות בין עירוניות . אני גר בישוב בערך כ30 קילומטר מכפר סבא . יוצא לי בערך 320 ק"מ למיכל מלא .. לא ממש מלא בוא נגיד שזה עד שבפעם הראשונה המנורה של הדלק נדלקת .. בחישוב קל זה יוצא בערך 1 ל10 ק"מ בנסיעה בין עירנית .. לרכב קטן כזה ומנוע כזה קטן לדעתי זה הרבה .. לא ??!??!

חום מנוע- אני חושב שהשעון של החום מנוע מזייף או שאני לא יודע .. כמו שכבר אמרתי רוב הנסיעות שלי הם בין עירוניות בנסיעה בין עירונית החום של המנוע אפילו לא מגיע לרבע הוא בערך קו אחד או 2 מקסימום מעל ה60 מעלות . בנסיעה רצופה . הבעיה מתחילה כשאני מגיע למקום היעד ולמשל רוצה להחנות או משו ברור שחניה לא לוקחת יותר מדקה 2 .. לפני כיבויי הרכב שמתי לב הרבה שהחום מנוע פתאום עולה מעל הרבע וכמעט מגיע לחצי . עוד שמתי לב שבנסיעה למשל בפקק הוא ממש מגיע קרוב לחצי ואז המאוור נכנס לפעולה ומפסיק ממש אחרי 5-7 שניות לא יותר .. אבל החום מעולם לא עבר את החצי . האים זה תקין ?!?!?

חוץ מזה לא תקלתי בבעיות אחרות או דברים ששמתי לב אליהם בכל מקרה הנסיעה ברכב מאוד חלקה ורגועה בלי שום בעיות בנסיעה רצופה הרכב ממש שד . רק כל ההדברים האלה שתמיד יושבים לי בראש ולא מצליח להבין אם הם הגיונים . ולשאול מוסכניק דברים כאלה זה לא בדיוק חכם כי איך שהו מרק לבוא לשאול שאלה ייצא שתחליף חצי מנוע ועדין תשאר עם אותם בעיות .

אז אם יש פה כאלה שיכולים להאיר את עיניי בעניינים האלו אני אודה להם ..

בתודה . אלמוג .
almogxxx מנותק  
ישן 30-01-09, 20:17   #2
ido
Senior Member

האווטאר של ido

הגלגלים שלי: גאלאנט
תתחדש.
בעניין השמן לפי דעתי זה סביר ותקין, אפשר לבדוק נזילות או הזעות אבל אני לא חושב שיש איזושהי בעיה. בעניין החום מנוע - גם לאחי היה רכב כזה וגם אצלו השעון חום לא טיפס מעל לרבע בנסיעה, אלא רק במצב עמידה ממושכת או חנייה וגם אז הגיע עד לחצי, אז כנראה שגם זה מצב תקין.

בעניין הנעת הבוקר (אני לא מבין ברכבים האלה בעניין הזה) יכול להיות שסתום הנעת בוקר סתום אבל חכה לעוד תגובות.
ido מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-01-09, 20:38   #3
א.ב
Junior Member

הגלגלים שלי: פיאט אונו 70S 1995
תתחדש, יש לי את אותו רכב מאותה שנה, אצלי כ 4 שנים.
אני נוסע נסיעות עירוניות קצרות בד"כ, ועושה כ 5000 ק"מ בשנה.
1 ליטר שמן ל5000 ק"מ לא נראה לי נורא כל כך, כל עוד הרדיאטור נקי ואין סימני טחינה נראה לי סביר.
לגבי סל"ד נמוך - נשאיר למומחים, אני לא מבין במכונאות רכב.
דלק- אצלי בנסיעות עירוניות עושה 1 ל 8.5 ובבינעירוניות 1 ל 10 כך שנראה לי סביר. לאחרונה גיליתי
שברכב לא היה טרמוסטט, לאחר שהורכב טרמוסטט נראה לי שהצריכה קצת השתפרה, אבל אין לי נתונים
מדויקים עדיין. סה"כ נשמע לי סביר, אל תשכח שזה רכב ישן עם נפח גדוול יחסית.

לגבי חום מנוע-בתוך העיר השעון עומד על האמצע (מחוג ב 90 מעלות) ובבינעירוני חום המנוע יורד משמעותית
כנראה בגלל אוורור יותר טוב. שוב, נראה לי תקין שהחום לא עובר את החצי.
בהצלחה.
א.ב מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-01-09, 21:20   #4
almogxxx
Member

תודה תודה

תודה רבה לכל העונים לפי מה שהבנתי אני אמור להיות רגוע פחות או יותר .. חוץ מעניין הטורים ואולי שווה בדיקה התיצרוכת דלק ..

שאלתי את אבא שלי שהוא בעצם בן אדם שהיו לו כמה פיאטים בחיים הוא אומר שלדעתו אם הטרמוסטט תקול הדבר יכול להוביל גם לטורים כאלה לא מדוייקים וגם לצריכת דלק גבוהה אפילו שיכולה להגיע ל20 % יותר בצריכה ..

שאלתי היא כזאת .. יש מצב שכל הבעיה שלי היא הטרמוסטט ?!??! או שחלילה זה דבר רציני יותר כמו איזה כיוון נתונים או משו כזה במחשב מנוע כי גם על זה שמעתי .. בקיצור אני כבר לא יודע מה לחשוב חח

בכל מקרהתודה תודה לכל העונים . אם מישהו יודע עוד משו או שיכול להציע על כיוון של בדיקה אחרת אני אשמח לשמוע .

תודה . אלמוג .
almogxxx מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-01-09, 23:05   #5
Ron_Dadon
Senior Member

האווטאר של Ron_Dadon

הגלגלים שלי: Punto ELX 16V
שלח הודעה דרך ICQ ל Ron_Dadon שלח הודעה דרך MSN ל Ron_Dadon Send a message via Skype™ to Ron_Dadon
לא ציינת את נפח המנוע.
לי הייתה אונו 94 הזרקה, מנוע 1,100 ולכן מה שארשום מתבסס עליה, אין לי מושג עד כמה אם בכלל המנוע של ה1,400 שונה במשהו חוץ מהנפח.

נושא שעון החום, לפי התיאור שלך הוא טרמוסטט שנשאר במצב פתוח - או לחלופין, שהוציאו את הטרמוסטט לחלוטין (תופעה נפוצה באונו מסתבר, שמוסכניקים אוהבים פשוט להעיף את החלק הזה)

נושא הטורים המתואר, אני מנחש שנעלם ברגע שהמנוע מתחמם.
בדוק מנוע צעדים. אפשר גם למתוח מעט את כבל הגז שמגיע למצערת על מנת להעלות את הטורים ידנית, קח בחשבון שזה יגרום לצריכת דלק גבוהה יותר (אם כי כיוון מאד עדין עשוי לפתור את הבעיה ולגרום לעליה מאד זניחה בתצרוכת).

תצרוכת של 1:10 נשמעת לי קצת גבוהה.
בנסיעה משולבת (עירוני+בין עירוני) הייתי מגיע לתצרוכת ממוצעת של 1:14-15. בנסיעה בין עירונית ארוכה גם לצריכה של 1:16+, ככה שרק נסיעות בין עירוניות לא אמורות לצרוך 1:10 (אלא אם חצי מהזמן אתה עומד ברמזורים / פקקים).

צריכת השמן יחסית סבירה.
ישן 31-01-09, 12:56   #6
ארילו
Administrator
מנהלמנהל

האווטאר של ארילו

הגלגלים שלי: אונו - פונטו - פנדה
נשמע שהאוטו שלך זולל דלק. יש לי אחת כזאת ובנסיעה בין עירונית רגועה הוא עושה 1:16.

לגבי השמן, נשמע לי בגבולות התקין.

ולגבי הטמפרטורה - לא ממש הבנתי מה אתה מספר שם, וגם לגבי סל"ד סרק. יכול להיות שהמפסק של סל"ד סרק או המנוע צעדים תקולים. קל לזהות את זה אם מחברים אגזמינר למחשב הזרקה.
ישן 31-01-09, 19:15   #7
saar
מישהו מטפל בך?

האווטאר של saar

הגלגלים שלי: פונטו 90 ELX קבריולט 1600
שלום מכובדי להלן היעוץ שלי לעניות דעתי האישית

חבל שלא רשמת את הקילומטראז' של הרכב.
1. לגבי קילו שמן ל5000 ק"מ, תלוי כמה קילומטר עשה הרכב, אתה יכול לבדוק בפלאגים אם המנוע שורף שמן. בכל אופן, אני מאמין שאם תתחיל בשרשרת טיפולים בזמן כמו שצריך, לא מן הנמנע ששירפת השמן תפחת עם הזמן. כמו כן, לא מן הנמנע שיש נזילת שמן מן הפאקונג ראש שסתומים מאחורי המנוע שאתה לא יכול לראות או מאזור חיבור אגן השמן למנוע. צריך לבדוק היטב. הייתי ממליץ לך לעשות שטיפת מנוע עדינה מאוד (מישהו שיודע לעשות כמו שצריך ולא סתם לזרוק מים למקומות אסורים), ואז יהיה לך קל יותר לראות נזילות שמן.

2. לגבי סל"ד נמוך, יכול להיות חיישן טמפרטורה תקול, אתה מציין שזה קורה שאתה מניע כשהרכב קר בימים קרים, או שיש לנקות את מנוע הצעדים (נפוץ שנכנס פיח לשם ולעיתים משגע את החיישן צעדים בסל"ד נמוך).
תופעה שאני נתקל בה לא פעם, היא שהמנוע צעדים משתגע (סל"ד עולה ויורד לבדו), כתוצאה מאוויר במערכת הקירור מנוע, לא בוצע ניקוז אוויר כמו שצריך.

3. לגבי תצרוכת דלק, נסה לנקות את בית המצערת עם ספריי מיועד למלאכה, נסה לשים תוסף דלק כמו למשל K44 לניקוי הפיח והמעברים. החלף פילטר דלק + פילטר אוויר, ואז עם הזמן תראה אם חל שיפור.
שים לב, שבדרך כלל הגורם המשפיע ביותר על צריכת דלק לא תקינה, הוא הנהג עצמו. יש הבדל מהותי בצריכת הדלק, בין אם תיסע בדרך בין עירונית כל הדרך על 90 קמ"ש, לבין אם תיסע כל הדרך עם 110 קמ"ש. הבדל של שמיים וארץ. גם תאוצת הרכב, כיצד אתה מאיץ, באופן אגרסיבי או לאט לאט, קח זאת בחשבון! פעם נסעתי עם בחור שטען שהרכב שותה לו דלק, ראיתי איך הוא נסע, וניבהלתי מאופן נסיעתו! הרכב היה פיקס, הנהג על הפנים!

4. חום מנוע, ברור ושקוף שאתה מתאר התנהגות של רכב ללא טרמוסטט. הכל תקין אצלך, תיהיה רגוע לגבי החום מנוע. תמיד להיות עם עין אחת עליו, ברגע שעבר את החצי, משהו לא תקין! אם לא עבר את החצי, הכל בסדר , תיהיה רגוע בעיניין הזה!

מקווה שעניתי וייעצתי לך כשורה.
saar מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-01-09, 23:04   #8
almogxxx
Member

תודה לכולם אבל נראה לי שהמנוע מת ..

היום קרה לי מקרה ממש מפגר .. הנעתי את האוטו כמו בכל בוקר .. אני בדרך כלל מניע אותו עם קלצ' לחוץ עד הסוף כדי לא לאמץ את ההנעה של המנוע ואז לשלב את הקלצ' חזרה למקומו אחרי חצי דקה ככה לאט לאט בלי לתת גז בכלל ..

אחרי בערך 2 דקות אחרי שהקצ' חזר ללמקומו והכל בסדר האוטו מתכבה פתאום למרות שהוא לא הוריד טורים או משו .. פשוט פתאום התכבה בלי שום סיבה . באתי להניע שוב . נשמעה שריקה מוזרה מאזור הסטרטר והאזור הפלסטיק של הרצועת טיימינג בהתחלה לא זיהייתי שזאת רצועת הטיימינג . ניסיתי להניע כמה פעמים שוב לא הלך . עזבתי את האוטו חזרתי אחרי בערך שעתים ..
פתחתי את הקופסא של הרצועת טיימינג כידוע באונו היא חיצונית מהמנוע .
פירקתי אותה ושמתי לב שהיא בסדר גמור חוץ מבעיה אחת . היא ברחה מהמותחן שלה .. למטה .
ברוב טיפשותי חיברתי אותה חזרה בכוח עם מברגים וכל הבלגן .

אחרי החיבור שלה ניסיתי להניע פעם ראשונה האוטו עשה רעש מוזר של דפיקות קומפרציה כמו למשל קומפרסור שמנסע להניע והוא מוצף בדלק יש לו רעש כזה אטום . . נבהלתי ועזבתי את האוטו . נסיתי לבדוק אם יש עוד דברים שלא שמתי לב אליהם לא ראיתי לפני עזיבתי את הרכב ניסיתי שוב להניע ושוב אותו רעש מוזר .
עזבתי את האוטו והזמנתי גרר .. האוטו מחר יהיה במוסך .

בשיחה עם אבא שלי הבנתי שיש סיכויי שדפקתי את הבוכנות של המנוע או אפילו את המובילים של המנוע אם הרצועת טיימינג לא היתה מחוברת ולא מתואמת והמנוע הסתובב סתם או משו כזה ..

בקיצור האוטו מחר במוסך מקווה מאודד שזה לא מנוע ממש אין לי כוח לכל זה באמת לא כוח ולא כסף .. לפי מה שאני זוכר המוכר של הרכב אמר שהוא עשה טיימינג לא מזמן . למרות שזה לא נראה כל כך הגיוני .. ככה שאני כבר לא יודע מה לעשות .

יש מצב שבאמת נדפק המנוע ?!?!?
ישן 31-01-09, 23:14   #9
stio
כתבנו בצפון

הגלגלים שלי: :
אם להתבסס לפי הנתונים שסיפקת- אכן יש נזק לראש מנוע או למנוע עצמו, עלות תיקון מגיעה לאלפי שקלים בכל מקרה.
השערה זו תקפה אך ורק למנועי 1372 בלבד. במידה ואלו המנועים האחרים (999 או 1108 )- פשוט תחליף טיימינג ומותחן וסע לשלום.
stio מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-01-09, 23:27   #10
almogxxx
Member

זה אכן מנוע 1372 סמ"ק .. S70 או ESI אני ממש לא יודע .. זה לא כתוב באף מקום אני רק יודע שזה הזרקה ..
קיצור סרט טורקי עם סלט יווני והמבורגר אמריקאי ..

מקווה שיהיה נס ולא הצלחתי לדפוק את המנוע ..

תודה בכל מקרה ..

יש מצב שלמישהו קרה מקרה דומה ולא דפק את המנוע ?!?!?
תגובה

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות