מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > פורום כללי > יעוץ ברכישת רכב
עקוב אחרינו ב-RSS

יעוץ ברכישת רכב שאלות לפני קניה.

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

פלסטלינה+ווקס לכבוד הגשם

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפיאט שלי!

שם:  
צפיות: 
גודל:   

אחרי ווקס ראשון !!!

שם:  
צפיות: 
גודל:   

התברסות קצרצרה לפני טיסה

שם:  
צפיות: 
גודל:   

7.3 שנים עם האונו הסתיימו

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

תגובה

כלי נושא הצג מצבים
ישן 25-04-08, 08:42   #1
meymia
Member

הגלגלים שלי: אקסנט
ראיתי פונטו hgt, אשמח אם תוכלו לתת חוות דעתכם.

טוב 01 ברשיון (יד 2) ידיים פרטיות כאשר היד הנוכחית מחזיקה ברכב כמעט 5 שנים.
76000 ק"מ.
כחולה בהירה.
יש לו אגזוז ודוד אחורי משודרגים (עושים המון רעש שברמה אישית לא לטעמי ולפי מכוני בדיקה, בעייתיים) ברם יש לו תחלקים המקוריים אם ארצה להחליף.

טיימינג נעשה לרכב ע"י הבעלים הקודמים (הק"מ בזמן הרכישה לא ידוע ככה שצריך לעשות לה טיימינג.

הקבלות נשמרו ואין שם שום דבר רציני אלא רק מסננים שמנים וכדומה (למרות שבקלות הוא יכל להסתיר ממני קבלות על תיקונים רציניים

טיפולים בזמן.

נורית שמן דלוקה כול הזמן מה זה יכול להיות?

המנוע לא נראה שקוע והתושבת גם כן נראית טוב.

מבחינת צריכה המחשב דרך שלה אומר שהיא עושה 9 בעיר שאני חייב להודות זה מעט אכזבה לדעתי,מה דעתכם?

עושה רעש ורעידה בהתנעה (הבנתי שזה תודות לוריאטור) שעולה 200 ש"ח לתקן?

חלקים מהגג עברו צביעה בגלל שריפת צבע (החלק מעל החלון הקדמי והחלק שמעל תא המטע חוץ מזה הכול נראה טוב ,האם יכול להיות הרכב היה על הגג?!

הבעלים הקודמים תיקן בצבע מעל הגלגל האחורי עם צבע דומה לתכלת המקורי לא מצא חן בעיני אבל גם לאן סוף העולם).

שנת 2001.

המצבר בן שנה וחצי (צריך לבקש ממנו להתחשב במחיר)?

אגב בנוגע לצביעה שרשמתי עלייה קודם: זה הגיוני שהגג נשרף מהשמש רק בשתי מקומות ולא במרכז ?!

הטסט הוא עד אוקטובר.

הצמיגים נראים דיי טוב וללא יובש בכלל (הוא טוען שעלו לו 1k מחברה שאני לא מכיר).

דבר שדיי מטריד אותי ורציתי לשאול את בעלי הפונטו:לגבי שתי הדלתות של הרכב, כאשר הן נפתחות הן עושות בשלב מסויים "רעש קנאק" כזה ואז כשאתה דוחף אותן הרחק יותר- עוד-"רעש קנאק" נוסף,האם זה נורמאלי או שווה בדיקה?

בגלל שהאגזוז שלו לא עובר טסט ויש ברשותו הקודם (ובהנחה שהוא במצב טוב) הייתי רוצה בעת הרכישה הבאה עלינו לטובה להחליף לקודם,כמה זה יעלה?

יש סאנרוף,והוא פועל האם עלי לבקש לשפוך עליו מיים על מנת לבדוק דליפות?

תכלס המחירון של הרכב הוא 44k עם הסאנרוף והק"מ. הוא מבקש 42k (לפני שראיתי את הליקויים) מה דעתכם?

רציתי לציין כאן גם למה אני קונה את הרכב הזה:
אז ככה אני לא נהג מירוצים או מתכוון לעשות שטויות עם הרכב אני בסך הכול רוצה קצת כוח,אני חושב שהיא יפה במיוחד עם הצבע הזה שלה, הרכב עצמו זול ונמכר בדרך כלל במחירון ומטה בניגוד לקליאו ספורט ולאיביזה (שאני יודע שטובות ממנו אבל למען האמת אני לא צריך כאלו רכבים חזקים,במיוחד שאני מתקדם מאקסנט שהביטוח שלהם עולה המון כמו האיביזה והטיפולים מפחידים כמו הקליאו,אה וגם לך תמצא אקסמפלר נורמאלי).
וגם שחוץ מהווריאלי הזה היא בסך הכול מה שנקרא "דיי אמינה" וגם אם היא קצת מאכזבת בתחום הזה החלפים האחרים לא יהיו יקרים נכון?
פיאט לא עושה לי את זה והיא רחוקה מלהיות נוחה |(עשיתי נסיעת מבחן עלייה וכול בוקר בכביש מורגש בצורה מפחידה) יש כאלה שאומרים שהיא בסך הכול מכונית טובה ויש כאלה שלא אוהבים אותה.

אגב הוא מתחייב על שלדה,מנוע,גיר אני צריך להחתים אותו על ההתחיבות הזאתי לפני הבדיקה?

זהו...בא לכם להוסיף,להציע,לתקן,אני יותר מאשמח.

תודה!
meymia מנותק  
ישן 25-04-08, 09:06   #2
צביקוש23
מנהל

האווטאר של צביקוש23

הגלגלים שלי: פיאט 127 , פיאט מריאה
שלח הודעה דרך MSN ל צביקוש23
היי

טוב תראה.

קודם כל אני ממש לא מומחה גדול לרכב.
אבל לאחר שקראתי בעיון את שרשמת אני אישית (זוהי דעתי בלבד)
הייתי מתרחק מהרכב הזה.
יותר מדי דברים ובעיות (לפחות כך עולה מהתאור)

והמחיר גם נראה לי מוזר, אני אמנם לא מומחה רכב אבל מעיון באתרי מכירת רכבים לרוב המחיר על רכב מסוג זה הוא הברבה יותר גבוה , ולכן המחיר נראה לי נמוך מדי וחשוד מדי.

לגבי הצמיגים, צמיגים ממקור ומחברה לא מוכרת אם סכנת מוות אמיתית והייתי ממליץ באופן מיידי (אם תקנה את הרכב כמובן) להחליף את כל 4 הצמיגים במותג מוכר ובטוח . כי ממש כמו הסיסמה ברדיו, צמיג תקין מציל חיים.

בכל אופן בהצלחה.
צביקוש23 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 11:12   #3
Caveman
Super Moderator
מנהל

האווטאר של Caveman

הגלגלים שלי: APESS
מעבר למה שרשמנו לך בקארזפורום, אתה מוזמן להריץ חיפוש כאן באתר, יש המון מידע.
רמז, יש לינק נחמד בחתימה שלי.

בכל מקרה, אם יש הרבה דברים ברכב שמפריעים לך, בדוק אקזמפלרים אחרים. בזמן האחרון דווקא יש לא מעט למכירה.

הכללים לכתיבת הודעות בפורום. נא לקרוא.
Caveman מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 12:55   #4
assaf HGT
Senior Member

האווטאר של assaf HGT

הגלגלים שלי: פונטו HGT
דווקא ממה שרשמת לא נראה לי שיש איזשהי בעיה קריטית שהיתה גורמת לי לא לבדוק את הרכב במכון.
התיקוני צבע זה שטויות אם מה שהוא אומר זה באמת נכון וזה רק אומר שהוא משקיע ברכב ולא משאיר צבע שרוף ברכב. רעש בהתנעה יש בכל HGT וגם לאחר ההתנעה למשך כדקה, אבל הגיוני מאוד שהוא לא החליף ווריטור אם הוא לא עשה לרכב טיימינג (איפה האוטו מטופל?).
הצריכה של 9 בעיר היא לא נוראה והשעון הוא לא מדויק ויכול להטעות (יכול להיות שהוא אוהב את הגז).
מה שאני לא אוהב זה את התוספת של האגזוז ויש כאלה שלא יסכימו איתי, אבל אני ברגע שרואה רכב כזה גורם לי לבדוק אותו ב10 עיניים כי הרבה פעמים אנשים שמים אגזוז כדי להתלהב וזה אומר גם שהם מתלהבים בנסיעה.
לדעתי קח את האוטו לבדיקה, תחתום איתו על זכ"ד שהוא מתחייב על מנוע גיר ושלדה (הכי חשוב שלדה) ותראה מה אומרים. אם יש הרבה ליקויים ועדיין תרצה את הרכב תנסה להגיע איתו לפשרה.
בכל מקרה סביר להניח שבבדיקה יגידו לך שהמנוע מרעיש כי הם לא מכירים שם את הווריטור.

עוד הצעה, יש עוד רכב ביד 2 בצבע בורדו שעושה רושם טוב, אתה יכול לבדוק גם אותו.

בהצלחה
assaf HGT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 13:40   #5
orenhazan
Senior Member

הגלגלים שלי: punto HGT
הרוב פה מתעסקים בלא חשוב מה שצריך להדליק נורה אדומה זה הנורה האדומה של השמן שנדלקת שתהיה בטוח שזו לא תקלה פשוטה הרכב נוסע עם לחץ שמן נמוך מה שמעיד על שימוש בשמן באיכות נמוכה וכנראה שמשאבת השמן נסתמה מה שבטוח גרם כבר נזק למנוע לכן זה מה שצריך להטריד אותך הכי הרבה ולא אם הצבע שרוף או לא.
זו דעתי בכל אופן.
orenhazan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 17:21   #6
meymia
Member

תודה על התגובות.

גם לי סך הכול חוץ מכמה נושאים שצריך לטפל בהם היא נראית לא רע.

אני מפחד מבחינת אמינות ושאולי לא אצליח להפטר ממנה,הצריכה שלה והוריטור שיש כאלו שאומרים שהוא הולך כול 10-20 אלף ק"מ ויש כאלה שאומרים יותר,זה אומר שכול שנה אני בטוח שם 4k על האוטו?!?!.

הודעתי לו מראש שהרכב הולך לעבור ישור קו עד הפרט האחרון במידה והוא נרכש ושאלתי אותו אם הוא מתחייב על גיר מנוע שלדה:הוא אמר לי שעל שלדה כן אבל איך הוא יכול לדעת אם יש לו מנוע או גיר.
(תכלס יש אמת מסוימת בדבריו אבל זה לא מענין אותי).

משהוא חשוד קרה:אתמול כשנהגתי ברכב שלו הוא הראה לי את כול הקבלות הכול מסודר רק מה,אמרתי לו שאני מבקש דף הסטוריית טיפולים מהמוסך והוא אמר סבבה היום הוא התקשר אלי מהמוסך שלו ואמר לי משהוא בסגנון "למה אתה צריך אתה הדף?" (תכלס אני צריך את הדף במידה והוא "השמיט"כמה קבלות בטעות ורק הראה לי רק את אלה שאומרות שהוא עשה טיפול 10k ולא נניח את אלא שאומרות שעלה על הרכב מערבל בטון.
התעקשתי ואמרתי לו "אולי בטעות שכחת אחת...אני רוצה להיות בטוח.
הוא מתעקש "אבל הראית לך תקבלות".
אני אומר "תראה זה חשוב לי,מה הענין אתה מול הפקידה מה הבעייה הדיו של המדפסת שלהם?!"
הוא אומר לי "גם כאן זה יצא לך בכמה דפים כמו הקבלות שלי".
אמרתי לו "אין לי בעייה כול עוד הדפים ממוספרים עם תאריכים עוקבים"
וחוזר חלילה עם כמה התענינויות\התעקשויות מצידו לגבי למה אני רוצה את זה?
בסוף הוא חזר אלי ואמר שהיא הוציאה לו תפלט וזה יוצא 4 דפים וזה חוזר אחורה עד 4 שנים (נורמאלי?).

מה שניסיתי להשיג זה כמו איזו קולט שבדקתי קיבלתי שני דפים עם טורים של תאריכים עוקבים וזה היה אמין.

נורית השמן...הוא טוען שזה תיקון של 250 שקל אני לא יודע.
meymia מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 17:37   #7
idango
Senior Member

האווטאר של idango

הגלגלים שלי: Punto Abarth 2003
תשמע , יש כרגע כמות יפה ביד 2 , עצם העובדה שיש לך חששות מהרכב הזה אומר שעליך לוותר , גש ליד 2 , תסנן לפי גודל מנוע (1800) , יצוצו לך עוד כמה ... בהצלחה.
idango מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 17:56   #8
assaf HGT
Senior Member

האווטאר של assaf HGT

לא שמתי לב שאמרת שהנורית של השמן דולקת! אם היא דולקת קבוע אז באמת שכמעט 100 אחוז יש נזק למנוע. נזק למנוע מחוסר שמן זה נזק של אוברול ותאמין לי שאתה לא רוצה להכנס לאוברול באוטו הזה!!!
עבור הלאה...
בהצלחה ותמשיך לעדכן
ישן 25-04-08, 18:52   #9
meymia
Member

(דיברתי איתו בקשר לנורית) דיברתי איתו והוא אמר שהוא מוכן לעשות זכרון דברים ולהתחייב על מנוע.
meymia מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 19:10   #10
assaf HGT
Senior Member

האווטאר של assaf HGT

הבן אדם נראה לי די לחוץ למכור מה שאומר או שהוא באמת לחוץ בגלל כסף או משהו כזה או שהוא רוצה למצוא פראייר שיקנה ממנו את האוטו.
בכל מקרה אם אתה באמת סגור על האוטו הזה וממש רוצה אותו (מה שנראה ככה) אז קודם כל תקח את הרכב למוסך שמכיר את הדגם הזה שיגיד לך למה המנורת לחץ שמן דולקת ומה מצב המנוע. אם הוא יגיד שזה באמת תיקון לא יקר והמנוע עצמו תקין, אז תמשיך הלאה ותקח את האוטו למכון.
בכל מקרה בן אדם שנוסע מי יודע כמה זמן עם מנורת לחץ שמן דולקת, או שלא איכפת לו מהאוטו או שכבר בירר איך מסדרים את הבעיה וזה עולה הרבה כסף אז הוא מעדיף למכור.
אבל בכל מקרה קח בחשבון שלא איכפת לו מהאוטו כי הוא כרגע נוסע עם מנורת לחץ שמן דלוקה מה שאני לא הייתי עושה אפילו לשניה וזה אומר איך הוא טיפל באוטו לפני!!!
תגובה

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות