מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > פורום טכני > אודיו
עקוב אחרינו ב-RSS

אודיו אודיו ומולטימדיה לרכב.

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

פלסטלינה+ווקס לכבוד הגשם

שם:  
צפיות: 
גודל:   

ה-Evo החדשה שלי

שם:  
צפיות: 
גודל:   

פונטו ספייס (יאנג ) "פנינה"

שם:  
צפיות: 
גודל:   

התברסות קצרצרה לפני טיסה

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הגלריה של הפונטו החדשה

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

תגובה

כלי נושא הצג מצבים
ישן 18-08-10, 22:07   #1
almogxxx
Member

הגלגלים שלי: אונו S70 הזרקה
איזה טעות של מתחילים .... האם נשרף המגבר ?!?!?

טוב אז המערכת שלי כוללת סאב של פיוניר 1000W ו400W RMS
ביחד עם זאת יש לי רמקולים פיוניר סידרה של 480W לא זוכר כמה RMS
אתמול קניתי רק את הסאב יד שניה והתלהבתי נורא אבל הבנתי שהוא מצריךך כיוון מדוייק .. אז התחלתי לנסות לכוון ופה מתחיל הסיפור שלי המגבר הוא 4 ערוצים של דרגון 2200W ו380W RMS
כיוונתי והכל היא סבבה נסעתי לנסיעה קצרה ובאמצע הנסיעה היה לי טלפון אז הנמכתי את הווליום .
מאז המגבר לא עבד .
אחת הבעיות היא שבצעתי מעין מפסק מתחת להגה כדי לשלוט בדלקה וכיבויי של המגבר כי כשהרכב לא מונע המגבר סתם זולל את המצבר ומנסיון כבר נתקעתי בכמה מקומות בגללו .

הגעתי בחזרה הביתה וההתחלתי לבדוק את העניינים גיליתי שאחת הרגלים של המפסק נשברה .. לאותו מפסק במקרה יש 4 רגלים אז החלפתי את המיקום של החוטים . אבל לפני שנגעתי בהכל ניתקתי את ה+ והמינוס מהמגבר ולאחר תיקון של העניין אני חיברתי הפוךךך את החוטים את הפלוס מהמצבר שלחתי למינוס של המגבר וכן הלאה .

בנסיון הראשון שמעתי מאין פאק כזה וראיתי את הפיוז הענק שרוף . ופה באה הטעות ... בדקתי את המפסק שוב והחלטתי לבטל אותו ביטלתי אותו וחיברתי ישירות את המגבר כמו בכל אוטו אחר בלי שום מפסק . ואז בעת החיבור נשמעו עוד 2 פאקים כאלה וישר ניתקתי את המגבר ממש קרעתי את החוט מהמצבר . וגיליתי ש2 הפיוזים שיושבים על המגבר ממש נשרפו .

הקטע הוא .. שהרחתי קצת ריח של פלסטיק כזה לא טוב .. השאלה היא כזאת אם אחרי כל הסלט הזה .. המגבר נשרף ?!?1 לפי דעתי רוב הסיכויים שכן אבל אולי גם ה2 פיוזים האלו הצילו אותו .. !?

יש לציין שאני עליתי על זה שחיברתי הפוך רק כשממש לא הבנתי מה קורה וכבר נהיה חושך אז סגרתי הכל ובמבט האחרון קלטתי שהכל הפוך ..

האם יש סיכויי שהוא מת ?! ואם כן יש מקומות שיכולים לתקן כזה דבר או שעדיף לקנות חדש ?!

מצטער על החפירה אבל אני ממש כבר מיואש ..
בבקשה אם מישהו מנסיון עם המגבר הזה או משו יודע אם הוא נשרף לגמרי או שאולי אפשר להציל אותו ?!
almogxxx מנותק  
ישן 18-08-10, 22:20   #2
amir684
Senior Member

האווטאר של amir684

הגלגלים שלי: Punto HGT
דבר ראשון, למה יש לך מפסק להפעלה/כיבוי של המגבר?! המגבר צריך להדלק אוטומטי יחד עם הרדיו דיסק.

ברוב המכשירים היום יש הגנה נגד קוטביות הפוכה, תנסה להחליף את כל הפיוזים השרופים (שים לב שהפיוזים יהיו באותו אמפר של המקוריים) ותראה אם הוא נשרף.
amir684 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-10, 22:32   #3
almogxxx
Member

זה גם משו שלא הבתי כל כך אני הבנתי שהכבל של הרימוט אמור לנתק את המגבר כשאני מכבה את הרדיו דיסק ובטכלס זה לא קורה .. אני מכבה את הרדיו דיסק ואחרי זה מחבר מנורה לפלוס והמינוס דל המגבר שהוא מקבל מהמצב והיא נדלקת סומרת שגם שהרדיו דיסק כבוי הוא עדין מושך חשמל מהמצבר ואולי בגלל זה אז לפני שנה וחצי החלטתי לשים מפסק ליתר ביטחון השאלה היא למה זה באמת קורה ?!

השאלה היא כמה אמפר אמור להיות הפיוז זהב הגדול ?!?! גם הוא נשרף יש מצב שכתוב עליו 50 A ????
almogxxx מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-10, 22:43   #4
Lexxxa
Senior Member

האווטאר של Lexxxa

הגלגלים שלי: VW GOLF 2.0 Manual
אני קצת לא הבנתי את השאלה, אתה חיברת את החשמל הפוך, שרפת פיוזים, ועכשיו שואל אותנו האם המגבר נשרף או לא ? לא נראה לך קצת הזוי ?

הדבר היחידי והפשוט ביותר הוא להחליף פיוזים, לחבר את המגבר לחשמל כמו שצריך ולבדוק אם המגבר עובד!

יש לך רקע בחשמל?
רקע בסיסי במע' סאונד ברכב?

כי אם כן, אז אתה צריך לדעת מה משמעות של חוט "REMOTE" ברדיו דיסק ובמגבר.

נ.ב. יש לך בעיה עם מקש "ך" במקלדת.
Lexxxa מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-10, 22:55   #5
almogxxx
Member

יש לי ידע בחשמל כללי ויש לי ידע גם במערכות משו בסיסי ולא רציני. פשוט אז כשחיברתי את המערכת הסבירו לי שיש כבל שיוצא מהרדיו דיסק עם תווית שכתוב עליו רימוט ופשוט לחבר אותו למקום המתאים במגבר אפה שכתוב לחבר את הרימוט .. וככה עשיתי וזה לא מנתק את המגבר בכיבוי הרדיו דיסק האם חיברתי אותו לא נכון ?

ולבי השאלה ששאלתי מקודם הבעיה היא שהפיוז הגדול נשרף ואני לא יכול כרגע להשיג אחד כזה השאלה היא אם מנסיון שלכם אן אתן מעריכים שהמגבר נשרף לגמרי והפיוז הגדול חדש לא יעזור או שאולי יש איזה מערכת בתוך המגבר כמו שהבחור מעליך כתב שיש מערכת של הגנה מפני חיבור הפוך ?!?
ישן 18-08-10, 23:04   #6
Lexxxa
Senior Member

האווטאר של Lexxxa

יכול להיות שחיברת לא נכון.
לוקחים רב מודד, ובודקים האם חוט פיקוד (REMOTE) אכן תקין.

בשביל לחבר מגבר ישירות למצבר לצורך בדיקה, אפשר להסתדר ללא פיוז ראשי.

לגבי המגבר, או שנשרף , או שלא נשרף , אחרי בדיקה תדע את זה.
ישן 18-08-10, 23:14   #7
almogxxx
Member

אפשר לבדוק גם בלי הפיוז הראשי זה לא יעשה יותר נזק ?! אתה בטוח ?1

ולגבי החיבור של הרימוט אם אני מחבר לו מנורת בקרה כזאת כמו שהיו עושים פעם מחבר אליו את הפלוס של המנורה ואת המינוס לגוף הרכב זה טוב כדי לבדוק אם הוא עובד ?! ואם המנורה נדלקת זה אומר שהוא מוציא מתח ואז אני יכול לכבות את הרדיו דיסק ולראות אם המנורה נכבת סומרת שהוא כן עושה את הניתוק .. לא ?1

אבל עדין אם המגבר מחובר לפלוס ישיר מהמצבר אז מה הקטע של הרימוט הזה ?! הרי הכבל של הפלוס ישר מהמגבר תמיד יזרוק זרם למגבר לא ?1
ישן 18-08-10, 23:34   #8
Lexxxa
Senior Member

האווטאר של Lexxxa

בוא אני יסביר לך את סדר חיבור חשמל למגבר.

חיבורים של מגבר:

[+] [GND] [REM]

+ זו כניסה לפלוס קבוע דרך נתיך ראשי.
GND זו כניסה למינוס קבוע ממרכב רכב.
REM זו כניסה לפיקוד(+) REMOTE מרדיו דיסק.

בשביל שהמגבר יכנס לפעולה הוא צריך לקבל שני פלוסים (אחד קבוע שני של REMOTE) ומינוס אחד.
בלי זה הוא לא יעבוד.

את צריכת הזרם הראשית מגבר לוקח מהקבל של (+) קבוע ו כבל של (-) קבוע.
פיקוד REMOTE רק מפיעל את המגבר. (בדומה למחשב שיש לך בבית, הרי אתה לא מוצי אותו מחשמל בכל פעם שהוא כבוי)

בשביל נוחיות וגם בשביל שלא תשכח, מחברים את הפיקוד לרדיו דיסק, ואז ברגע שהפעלת את הרדיו דיסק, המגבר גם נכנס לפעולה.

אין שום בעיה לחבר מגבר למצבר ללא פיוז ראשי לצורך בדיקה בלבד!
וזה כמובן אחרי שתחליף את 2 הפיוזים במגבר עצמו!
ישן 19-08-10, 00:00   #9
almogxxx
Member

טוב בכל מקרה בשעה כזאת אין טעם לנסות להתעסק עם זה אני מעדיף ללכת לקנות את כל הפיוזים מחדש לשים ולנסות להפעיל כשהכל מחובר בלי חלקים חסרים .. הכל מקרה אעדכן מחר בבוקר תחזיקו אצבעות .
בכל מקרה תודה על כל הסבלנות וההבנה עם החפירות שלי .
תודה רבה .
ישן 19-08-10, 12:10   #10
almogxxx
Member

עידכון .

אז הבוקר ניגשתי למתקין מערכות של שהו באזור וקניתי את כל הפיוזים שדרושים . ניסיתי להפעיל את המגבר והיה נראה כאילו הוא באמת שרוף ואז חזרתי למתג הפעלה שעשיתי שבגללו התחיל כל הסיפור .
והבנתי שאם הוא הפסיק לעבוד פתאום בפעם הקודמת בלי שום סיבה אז למה שהוא יעבוד עכשיו רק כי שיניתי את החיבורים ?! רכשתי מתג חדש מסוג אחר מאותו מתקין ושמנו את המתג לטענתו המתג כן טוב לשים כי זה שומר על חיי המגבר ולא מעמיס אותו כל הזמן בחשמל ישיר מהמצבר אלא רק כשאני רוצה להפעיל את המגבר למרות החיבור של הרימוט שנבדק ונראה כתקין .
אז אני שמח לבשר ולעדכן שהמגבר חזר לחיים הוא חייב ובועט כמו תמיד . המערכת כוונה הפעם כמו שצריך והיא נשמעת ממש ממש ממש טוב .

יש לי עוד שאלה קטנה . אם בזמן אותו הקצר הרחתי פלסטיק שרוף באוטו מאזור המגבר יש סיכויי שעכשיו המגבר עובד אבל לא בפול כוח ?! סתומרת אולי נשרף משו לא כזה נחוץ והמגבר עובד אבל לא הכי חזק שהוא יכול ?!?!? בעיקרון כל היציאות אצלי הם פעילות ככה שלא שמתילב אם יש איזה יציאה שפתאום לא עובדת או משו . הכל עובד ותקין לגב הכוח שלו לא כל כך בדקתי .

בתודה אלמוג .
תגובה

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות