מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > פורום כללי > פיאט כללי
עקוב אחרינו ב-RSS

פיאט כללי מדברים על פיאט בכלליות וחדשות.

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפונטו החדשה שלי!

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפונטו החדשה שלי

שם:  
צפיות: 
גודל:   

גלריה צבע לפונטו

שם:  
צפיות: 
גודל:   

7.3 שנים עם האונו הסתיימו

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפונטו

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

תגובה

כלי נושא הצג מצבים
ישן 09-06-12, 10:13   #1
yulian1986
Senior Member

האווטאר של yulian1986

הגלגלים שלי: פיאט פנדה
סיכום שנה ראשונה-פיאט פנדה 2011.

לא להאמין והנה עברה לה שנה ו 15,197KM,ולכן בהתאם למסורת הגיע זמן לסיכום השנה.
מי שמעוניין לראות את הסקירה שלי על הרכב כשקיבלתי אותו בבקשה:
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=385247

החיסכון
אז נתחיל עם השאלה הכי מעניינת כמה היא באמת חיסכונית?
הרכב נסע בשנה הזאת במסלול די קבוע,יום ראשון נסיעה ממעלות לבסיס ליד עפולה,חמישי חזרה,וימי שישי כשהיו לימודים לקריות,בעיר היא נסעה רק ביום שישי לאיזה סידור קטן או בעיקר לקחת את החברה,שהיום היא כבר ארוסה.
כך שהחלוקה היא בערך 90% בין עירוני 10% עירוני עם מזגן בחלוקה 50/50,בבוקר בלי ואחר הצהריים עם בקיץ.
הנסיעה לבסיס היא דרך כביש הררי מאוד ( כפר ראמה),שפגעה בצריכה,אך הנסיעה לקריות גרמה לאיזון, סך הכול הממוצע הוא כ 17.5,לפעמים הייתי מגיע לאזור ה18 לפעמים לאזור ה 16.8,הצריכה כי נמוכה שקיבלתי היה באזור ה16.5. הכי גבוהה באזור ה 20.

פנדה ABARTH או עכבר העיר?
אז האם זה באמת רכב רק לעיר?
מי שנסע איתו במשך שנה בעיקר מחוץ לעיר,לדעתי לא,אבל יש אבל.
מבחינת כוח המנוע,בכביש מישורי יחסית הרכב נוסע כמו כמו השאר,לא יוצר פקקים,אין שום בעיה לשייט ב 100,אין בעיה לעקוף,אך אין מכת תאוצה חזקה,התאוצה מהמקום יותר איטית,ההילוך הראשון קצר מידי לדעתי,התאוצה הרצינית מתחילה בהילוך 3,מצד אחד זה הגיוני,הילוך קצר יותר אבל עם יותר כוח,לעיר זה מעולה לבין עירוני קצת פחות.
נסיעה עם מזגן לא משפיעה הרבה בנסיעה עירונית, או בין עירונית מישורית,היא מורגשת בעיקר בעומסים, למשל עליות של ראמה ליד כרמיאל,שם בהחלט יש הבדל.
מבחינת הרעש לי אישית אין בעיה,אבל אני נוסע עם מוסיקה ברכב,כשיש רוחות חזקות הם נשמעים ע"י שריקות קטנות,אך דעה שהרכב עף וצריך להילחם איתו ברוחות לא נכונה,לי לא קרה מקרה שהיו רוחות והייתה סכנה לנסוע או מלחמה בהגה.
מה שכן אם עומדים בצומת ומשאית עוברת אותנו הרכב מתנדנד בצורה מורגשת.

פנדה C5?
הרכב די נוח,המושבים רכים,תמיכת צד בחלק עליון טובה,אבל בירכיים חסרה יותר,משענות הראש בנויות כך שאם אתה רוצה להשעין את הראש,לא יהיה נוח לראות את הכביש,מאחור דווקא בסדר בעניין זה.היא לא ממש קופצנית,יש מהמורות למשל בעת בניית כביש שלפעמים קשה לה לספוג אותם ברכות,אבל רוב הנסיעות הם בסדר, לדעתי יותר בגלל שהמושבים רכבים,אחרי נהיגה של שעה אין כאבי גב.
מאחור יש 3 מקומות,בפועל יהיה צפוף,ועדיף 2 נוסעים,מי שבגובה 1.75 ומעלה יהיה קצת צפוף ברגליים מאחור,תא המטען יכול להכין קניות של משפחה בת 3 נפשות-מנסיון של כמה פעמים,העמסה נוחה והוא בהחלט מספק,לא יודע אם עגלת תינוק תיכנס.

אמינות וטיפול ראשון
במהלך השנה הראשונה לא היו בעיות,ולא הוא לא התחמם בעליות,וינקר שמאל לא הדליק וישרים.מה שכן הוחלף היו המגבים הקדמים שהתחילו לחרוק בעלות של 40 שקל.
הטיפול הראשון בוצע במוסך פטין בעכו,מבחינת המוסך התקשרתי כמה ימים לפני לקבוע תור ליום שיש ב שעה 8,כשהגעתי הייתי צריך להמתין כ 30-40 דקות עד להתחלת הטיפול,לא מבין למה צריך לקבוע תור אז,הכי טוב לבוא עם הפתיחה וזהו.

העבודה לא זולה,ציפיתי את האמת לפחות מ 500 שקל,התברר מי שקנה פיאט במבצע של חבר,מקבל 10% הנחה אז יוצא 450,אישית חשבתי בכיוון של אזור ה350-400 גג.
ביטוח עלה לי 3400 מקיף+חובה לנהג בגיל 24,ללא תאונות,רישיון מ2003. דרך חבר.
דרך חברות מצאתי הכי זול 4K.

זהו חברים ניפגש כאן בסיכום שנה שניה,אם יש שאלות בבקשה.

איטלקיה,לא שותה,שובבה,לא אוהבת להיות חולה-פיאט פנדה
yulian1986 מנותק  
ישן 09-06-12, 10:23   #2
stio
כתבנו בצפון

הגלגלים שלי: :
נראה שהרכב משרת אותך נאמנה, ובסה"כ נוסע בקצב רגיל לחלוטין.

עלות החלקים זולה באופן משמעותי ממה שאני שילמתי על טיפול זהה לפאביה, ופה יש ייתרון משמעותי מאוד לפיאט. לא יודע האם זה בגלל שהמנוע קטן, או שזו פיאט.

מה שכן, קצת צורם לי שהרכיבו לך חלקים מקוריים של דגמים אחרים. מקווה שהם זהים למה שצריך להיות על הפנדה, שלא יהיו בעיות עתידיות.
stio מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-06-12, 10:31   #3
רפי לין
בעל מקצוע
מנהל

האווטאר של רפי לין

הגלגלים שלי: בראבו גיר רובוטי, פנדה גיר ידני
פיאט פנדה

יופי של דיווח וחוות דעת.
בפנדה שלי (2010) יש מנוע של רק 60 כ"ס ופרט לעליות שטרם הזדמן לי לנסוע בהן, כל מה שכתבת הנו מדויק ומתאים לתחושותיי.
מכיוון שאני חי באזור המרכז, אז מורגש מאוד היתרון של הפנדה בהיותה קצרה וצרה נה שמאפשר החנייתה בקלות במקומות קצרים, צפופים וצרים שבעלי רכב אחרים אינם יכולים כלל להחנות שם.
בברכה - רפי לין
רפי לין מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-06-12, 12:23   #4
indra
Senior Member

הגלגלים שלי: שוקל בראבו
צטט:
במקור פורסם על ידי stio צפה בהודעה

עלות החלקים זולה באופן משמעותי ממה שאני שילמתי על טיפול זהה לפאביה, ופה יש ייתרון משמעותי מאוד לפיאט. לא יודע האם זה בגלל שהמנוע קטן, או שזו פיאט.

מה שכן, קצת צורם לי שהרכיבו לך חלקים מקוריים של דגמים אחרים. מקווה שהם זהים למה שצריך להיות על הפנדה, שלא יהיו בעיות עתידיות.
מה הבעיה, מנסרים קצת, מכופפים, עושים הברזה חדשה אם צריך וזה הכל. אחרי הכל מדובר בפיאט, לא באיזה מלאכת מחשבת סקסונית.
indra מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-06-12, 21:44   #5
ארילו
Administrator
מנהלמנהל

האווטאר של ארילו

הגלגלים שלי: אונו - פונטו - פנדה
צטט:
במקור פורסם על ידי stio צפה בהודעה

חלקים בפיאט משמשים הרבה מאוד דגמים. בטח זה יפתיע אותך שזה ככה גם בקונצרן VAG.

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות