מועדון פיאט ישראל  

חזור   מועדון פיאט ישראל > פורום טכני > גרנדה פונטו - טכני
עקוב אחרינו ב-RSS

גרנדה פונטו - טכני טכני - דגמי גרנדה פונטו בלבד.

גלריה
תמונות מהגלריה
לחץ על התמונה בשביל גרסא גדולה יותר

שם:  
צפיות: 
גודל:   

שלום חדש .עליתי לאיטלקית מצרפתית

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפיאט 850 - פיפי

שם:  
צפיות: 
גודל:   

7.3 שנים עם האונו הסתיימו

שם:  
צפיות: 
גודל:   

הפונטו שלי..תגיבו אנשים..!!!

שם:  
צפיות: 
גודל:   

פיאט ריטמו דור ראשון קבריולט בארץ!

מודעות שרות
shimshon
ofer katzav ad

מועדון פיאט בפייסבוק

תגובה

כלי נושא הצג מצבים
ישן 19-04-16, 15:58   #1
cruzo82
Junior Member

הגלגלים שלי: גרנדה פונטו
רובוטית שנת 2008 - גיר עשה רעשים בהחלפה, מוסך מורשה מצא נזילה וטען שצריך להחליף גיר

אז הסיפור מתחיל לפני כמה חודשים -
בהילוכים נמוכים ההעברה פתאום התחילה לעשות לי רעש, ובאחד מן הימים הרכב סירב להתניע יחד עם צפצוף וההודעה "Check transmission - see manual" (לא סגור על הנוסח). הסירוב התנעה קרה לי פעמיים ואז החלטתי לא לקחת סיכון והלכתי למורשה בראשון לציון.
אחרי כמה שעות התקשרו אלי ואמרו לי שכנראה צריך להחליף גיר כי יש נזילה מהרובוט. אמרתי - אין מצב. הגעתי והראו לי בדיוק את הנזילה (מהחיישן) ושאין מה לעשות וצריך להחליף גיר - 8000 ש"ח (אם לא יותר). "אין סיכוי שזה הקלאץ" - גם זה נאמר כמה פעמים.

אמרתי להם משהו בסגנון.. "זיבי!" והרגשתי צורך עז לפנות לsecond opinion בדיוק כמו שאומרים לך שחלית במחלה חשוכת מרפא ואתה לא בדיוק מאמין לרופא. (בתקווה שלא נגיע לזה כמובן)

זהו בדיוק השלב שבו נזכרתי שלפני כמה שנים הייתי אצל שלמה בפיאטון כדי להחליף חיישן בלימה שגרם לנורית כלשהי לדלוק בלי סיבה. התיקון היה יחסית יקר - 450 שקל בערך לחיישן, היה נראה לי יקר בזמנו אבל בגדול התקלה תוקנה ולא חזרה מאז.

אמרתי לעצמי שבזמנים קשים כאלו אני אחזור למקום שאני סומך עליו ועם ניסיון.. כמה ימים אחרי הופעתי אצל שלמה שאמר לי שאין לי מה לדאוג ושלפי דעתו העלות תהיה הרבה יותר נמוכה, וממש לא בטוח שזה הגיר.

כשהייתי שם שלמה שאל אותי אם הוחלף פעם קלאץ' - לפי מה שהיה ידוע לי לא הוחלף (הרכב עבר 100K). התקשר ובירר עם פיאט ונאמר לו שמעולם לא דווח על החלפת קלאץ'. נתתי אור ירוק ובסוף היום באתי לקחת את הרכב.

אחד העובדים הראה לי בדיוק את רשימת התקלות שהמחשב פולט והסביר לי שבלי לבדוק לעומק אי אפשר באמת להבין כלום מהתקלות האלו, ושלמוסכים המורשים אין באמת כח ולא מעניין אותם מה המקור - הם רק רוצים לדחוף כמה שיותר חלקים חדשים כדי למקסם את הרווחים שלהם (מה שנשמע הגיוני ביותר - חייב לציין).

*תוספת - הבחור גם סיפר לי שהנזילה (שהגיעה מהחיישן של הרובוט) נגרמה בגלל שהקלאץ' היה כבר גמור ולא הצליח להכנס להילוכים, מה שגרם להתאמצות של הרובוט ולנזילה מהחיישן. במוסך המורשה אמרו לי שהאטמים ברובוט הלכו ובגלל זה יש נזילה בחיישן. (ולא מחליפים אטמים - לכן צריך להחליף רובוט. אבל למה לעצור שם, אולי נחליף גם מנוע בדרך?)

שורה תחתונה, אני חודש וחצי עם קלאץ' חדש, ונזק של 2500~ שקל במקום 8000 - ונראה שהאוטו נוסע מצויין. צריך לגשת שוב לשלמה לבדיקת מעקב, אעדכן.

ממליץ בחום.

נערך לאחרונה על ידי cruzo82 : 25-04-16 ב 01:14.
cruzo82 מנותק  
ישן 11-05-16, 17:05   #2
cruzo82
Junior Member

עדכון - כמה חודשים אחרי

אז אני נוסע עם הקלאץ' החדש כבר חודשייים שלושה, ונראה שזאת באמת היתה התקלה.
לפעמים בשילוב להילוך אחורי אני שומע פספוס כלשהו של הקלאץ (אם כי קטן, לא כמו שהיה לפני)
בבדיקה אצל שלמה פתחו את הפחית/מכסה של הרובוטי והיה נראה שכמות השמן במצב תקין, אבל ראיתי בעין הצטברות של שמן חדש בצינורית מתכת שיוצאת מהרובוטי. דיי ברור שזה היה שמן חדש ולא כזה שעמד שם כמה חודשים. שלמה אמר שהכל בסדר ואין שום נזילה.
אני יצאתי עם הרגשה שאצטרך למלא שוב שמן גיר עוד שנה, שנתיים ואצטרך לחיות עם המחלה הכרונית הזאת של הרובוטי.
cruzo82 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-16, 17:13   #3
draui
Member

הגלגלים שלי: פונטו ספייס
שאפו לשלמה מפיאטון!

מאיפה צצים לאחרונה כל מיני משתמשים שמפרגנים לו?

נערך לאחרונה על ידי draui : 11-05-16 ב 17:33.
draui מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-16, 17:14   #4
cruzo82
Junior Member

עדכון נוסף - חצי שנה עם הקלאץ' החדש, הגיר עובד מצויין.
ושלמה מבקש מהלקוחות המרוצים לעדכן בפורום.. אף אחד לא חייב, כמובן

כנראה שזמן קצר אחרי שיצאתי מהמוסך התושבת שמחברת את האגזוז למנוע השתחררה קצת, ונסעתי עם מנוע רועש/מצפצף בגלל בריחת העשן (היה לי הרושם שזה משהו שנגרם במוסך). דחיתי את זה קצת יותר מדי זמן, אז הגעתי לפני שבוע וחצי לבדוק את העניין אצל שלמה - הייתי בטוח שזה קשור להחלפת הקלאץ' אבל החבר'ה שלו בדקו את הרכב במקום, הראו לי בדיוק את המקור לצפצופים והרעשים, ותיקנו לי את הבעיה בתשלום כמובן.

נערך לאחרונה על ידי cruzo82 : 16-08-16 ב 17:17.
cruzo82 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-08-16, 07:17   #5
indra
Senior Member

הגלגלים שלי: שוקל בראבו
צטט:
במקור פורסם על ידי draui צפה בהודעה
שאפו לשלמה מפיאטון!

מאיפה צצים לאחרונה כל מיני משתמשים שמפרגנים לו?
כל פירגון בדין יסודו.
indra מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות