מועדון פיאט ישראל

מועדון פיאט ישראל (http://www.fiatclub.co.il/forum/index.php)
-   פורום הגראז' (http://www.fiatclub.co.il/forum/forumdisplay.php?f=51)
-   -   החלפת רצועת טיימינג (http://www.fiatclub.co.il/forum/showthread.php?t=876)

06-09-06 17:39

החלפת רצועת טיימינג

מישהו יודע כמה צריך לעלות החלפת רצועת טיימינג לפיאט פונטו ספייס אוטומטית מודל 2001 ?
קיבלתי הצעת מחיר של 800 ש"ח לרצועה + משאבה (אמרו לי שבדרך כלל זה הולך ביחד) לא כולל עבודה ומע"מ .
האם המחיר נשמע הגיוני ?

06-09-06 18:19

מן הסתם זה לא במוסך מורשה ולא חלקים מקוריים.

במוסך מורשה: רצועת טיימינג + מותחן והכל חלקים מקוריים עולה סביב ה- 1000 ש"ח. לא כולל משאבת מים וכולל מע"מ.

מכיוון שזו פעולה מורכבת מעט אז כדאי לוודא שהמוסכניק יודע לעשות אותה ספציפית בפונטו שלך וזאת כדי שלא יהיו בעיות. ובהחלט יכולות להיות אם הוא לא מבין מה הוא עושה.

אין שום צורך להחליף משאבת מים אם היא לא נוזלת - אבל! אם היא תתחיל לדלוף מתישהו לאחר החלפת הטיימינג אז עבודת ההחלפה של משאבת המיים היא כמעט זהה להחלפת טיימינג והעלות בהתאם. לכן יש כאלה שיחד עם הטיימינג מחליפים תמיד גם משאבת מים בלי קשר למצב שלה ובהזדמנות גם מחליפים נוזל קירור של הרכב.

אני אישית: רצועת טיימינג ומותחן ומשאבת מים (וכדאי לבדוק מה מצב רצועת המנוע כי זה כבר באזור) הייתי שם אך ורק חלקים מקוריים. מניסיון אישי ההבדל במחיר בין מקורי לתחליפי היה די מעט ולא משתלם. אלו גם חלקים שהאמינות שלהם ואורך החיים חשובים ביותר.

06-09-06 19:25

איפה לעשות את ההחלפה ?

צטט:

במקור פורסם על ידי student
מן הסתם זה לא במוסך מורשה ולא חלקים מקוריים.

במוסך מורשה: רצועת טיימינג + מותחן והכל חלקים מקוריים עולה סביב ה- 1000 ש"ח. לא כולל משאבת מים וכולל מע"מ.

מכיוון שזו פעולה מורכבת מעט אז כדאי לוודא שהמוסכניק יודע לעשות אותה ספציפית בפונטו שלך וזאת כדי שלא יהיו בעיות. ובהחלט יכולות להיות אם הוא לא מבין מה הוא עושה.

אין שום צורך להחליף משאבת מים אם היא לא נוזלת - אבל! אם היא תתחיל לדלוף מתישהו לאחר החלפת הטיימינג אז עבודת ההחלפה של משאבת המיים היא כמעט זהה להחלפת טיימינג והעלות בהתאם. לכן יש כאלה שיחד עם הטיימינג מחליפים תמיד גם משאבת מים בלי קשר למצב שלה ובהזדמנות גם מחליפים נוזל קירור של הרכב.

אני אישית: רצועת טיימינג ומותחן ומשאבת מים (וכדאי לבדוק מה מצב רצועת המנוע כי זה כבר באזור) הייתי שם אך ורק חלקים מקוריים. מניסיון אישי ההבדל במחיר בין מקורי לתחליפי היה די מעט ולא משתלם. אלו גם חלקים שהאמינות שלהם ואורך החיים חשובים ביותר.

את העניין של החלקים המקוריים אני מבין אבל האם לעשות את ההחלפה רק במוסך מורשה ?

06-09-06 19:57

דעתי: כן! ורצוי גם אחד שהוא טוב. פה בפורום יוכלו להמליץ לך על מוסך טוב.

חוץ מזה - רצית לבוא למוסך כללי (במובן של לא מורשה פיאט) להביא לו חלקים ולהגיד לו תרכיב? הרי המוסך מרוויח משהו גם על החלקים.

האם להחליף בכל מקרה משאבת מים ? - זה עלול לייקר פי 1.5 את כל העסק וצריך בשיקול יחד עם המכונאי לחשוב על זה. ......אלא אם יש כבר נזילה קלה ואז אין התלבטות.

בכל מקרה - לא לשכוח לבדוק מצב רצועת מנוע במקביל להחלפת הטיימינג

06-09-06 20:12

אני גם ממליץ על ביצוע העבודה במוסך מורשה.

מהיכן אתה בארץ?

06-09-06 23:20

צטט:

במקור פורסם על ידי Caveman
אני גם ממליץ על ביצוע העבודה במוסך מורשה.

מהיכן אתה בארץ?

אני מ- כ"ס . יש מוסך מורשה מומלץ בסביבה ?

06-09-06 23:22

צטט:

במקור פורסם על ידי student
דעתי: כן! ורצוי גם אחד שהוא טוב. פה בפורום יוכלו להמליץ לך על מוסך טוב.

חוץ מזה - רצית לבוא למוסך כללי (במובן של לא מורשה פיאט) להביא לו חלקים ולהגיד לו תרכיב? הרי המוסך מרוויח משהו גם על החלקים.

האם להחליף בכל מקרה משאבת מים ? - זה עלול לייקר פי 1.5 את כל העסק וצריך בשיקול יחד עם המכונאי לחשוב על זה. ......אלא אם יש כבר נזילה קלה ואז אין התלבטות.

בכל מקרה - לא לשכוח לבדוק מצב רצועת מנוע במקביל להחלפת הטיימינג

תודה על העצה. יש מוסך מומלץ באזור כ"ס ?

07-09-06 00:26

אני לא מכיר את כ"ס, מצטער.

אני יכול להמליץ על המרכזי, ברמת החייל. מניסיון.
בנוסף, רבות וטובות דובר על מוסך שמשון שביהוד, אז אני אלך עם הזרם של הלקוחות המרוצים גם בהמלצה עליו.

07-09-06 00:29

אני גם ממליץ לך על מוסך שמשון ביהוד אני גם לקוח מאוד מרוצה שלהם רק ברביעי שעבר האוטו עבר שם טיפול והיית מרוצה מהשירות, מהידע ומהיחס המדהים של המוסך הזה, מומלץ.

07-09-06 09:21

עוד משהו קצת מוזר לי, מתי צריך לבדוק את רצועת הטיימינג ? לפי הספר יש לעשות בדיקה בטיפול 60 והחלפה ב 120. האם זה הגיוני ?

שמעתי מבעלי רכבים אחרים שהם מחליפים כל 60.....

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 11:40.