מועדון פיאט ישראל

מועדון פיאט ישראל (http://www.fiatclub.co.il/forum/index.php)
-   פורום הגראז' (http://www.fiatclub.co.il/forum/forumdisplay.php?f=51)
-   -   פוליס ווקס - מספר שאלות לאחר חיפוש (http://www.fiatclub.co.il/forum/showthread.php?t=2198)

28-05-07 22:14

פוליס ווקס - מספר שאלות לאחר חיפוש

אהלן,
ברשותי אונו I.E.S 1.4 מודל 95, במסגרת ישור הקו הזמנתי טמבון חדש (יותר נכון תקין) ווינקר חדש.
מה שנישאר מבחינה חיצונית זה לחדש את הצבע מה שדורש כניראה פוליש ווקס, דבר שלא עשיתי בחיי. ע"פ מדריכים באתרים שונים (בעיקר CF), הבנתי שאם הצבע תקין אין צורך בפוליש, אבל מצד שני אם הוא דהוי זה יכול להרוס יותר, אז אני שואל מתי כן?
הצבע שלי לא במצב גרוע, אך דהוי במקצת. כאשר האוטו רטוב הוא ניראה הרבה יותר טוב.
בנוסף לשאלה הראשונה, במקרה וכן צריך, אני רוצה לדעת איך אני עושה את זה בעצמי.
אותה שאלה תקפה גם לווקס, אין לי מושג איך עושים, בחיים לא עשיתי אבל זה הזמן להתחיל.

תודה מראש.

28-05-07 22:31

הכי טוב לשאול את אוראל (RS). נחכה לתגובה שלו.

29-05-07 12:24

קודם כל איזה צבע האוטו??

אלי

29-05-07 15:39

כשרכשתי

כשרכשתי את הפונטו לא מזמן מצב הצבע היה גרוע. רכשתי ווקס עדין לצבע לבן של טרטל ווקס ופוליש עם תוספת טפלון של פרוטקטור העלות יחד כ85 שקל. עשו עבודה מעולה גם בניקוי והחייאת הכתמים והצבע וגם בשכבת הגנה כמו שצריך.
לקחתי מגבת עדינה גזרתי ל5 רצועות. רצועה אחת למרוח את הווקס ולשפשף עם השנייה אתה מוריד ולאחר מכן אותו דבר עם התערובת פוליש והטפלון.

עשיתי עבודה יסודית קח בחשבון שזה לפחות 5-6 שעות עבודה ביד בלי מכונה אבל עשיתי עבודה מאוד יסודית. עוד המלצה זה עדיף שתעשה חלק חלק ואז תנגב כל פעם אחד כי אם תעשה את כל הרכב ואז תנגב את כולו סתם תעבוד יותר קשה כי הווקס מתקשה מעט. חוץ מזה הרבה כאב ידיים.

עוד משהו זה מוכרים באוטו דיפו מברשת סיבים כותנה שאתה יכול תקוע במקדחה והיא מסתובבת זה אמור לעשות עבודה יותר קצרה ויותר קלה לא זוכר את העלות אבל זה גם אופציה טובה.

חוץ מזה פוליש ווקס אצל שטיפת רכב נע במחירים של 380-450 שקל לערך ככה שתעשה את החישוב שלך.

בהצלחה.

29-05-07 15:57

צטט:

במקור פורסם על ידי אלי_תמם
קודם כל איזה צבע האוטו??

אלי

הרכב בצבע אדום.
למגיב האחרון, אתה בטוח שקודם כל עושים ווקס ורק אז פוליש ולא להפך?

29-05-07 16:09

תפקיד הפוליש הוא "לשייף " מעט את הצבע המקורי . ותפקיד הווקס למלא את "השריטות " שנוצרו כתוצאה מהשיוף ולהעניק שכבת מגן. ולכן קודם פוליש ואחר כך ווקס . אני ממליץ לאחר כל התהליך לעשות גם ציפוי טפלון . החומר עולה 70 ש"ח ויוצר מעיין לקה עדינה ששומרת על הצבע ועל המראה לזמן ממושך (תלוי בתנאי האקלים )

29-05-07 16:17

[COLOR="Red"]*[/COLOR][COLOR="Red"]*[/COLOR][COLOR="Red"]*[/COLOR] אני עשיתי לרכב שלי פוליש ורק אח"כ ווקס... vexler לדעתי אתה טועה בסדר החומרים...
מה שכן המלצותיו של vexler טובות מאוד... (חלק חלק)...
דעתי לקנות שמפו לאוטו + טפלון.
אני באוטו שלי שטפתי אותו טוב טוב טוב ללא גרגיר של אבק והתחלתי במלאכה...
עשיתי פוליש עדייין על כל חלק לעבור בנפרד, לאחר שסיימתי את הפוליש (למעשה החומר שמוריד שיכבה מהצבע בכדי להוריד כתמים) עשיתי את הווקס (ובו בא גם הטפלון... לא בפוליש) נתתי לו להתייבש על כל חלק משו כמו 3-5 דקות בכדי שיתפוס טוב, ורק אח"כ הורדתי את הווקס עם מטלית יבשה לחלוטין...
שבוע אחרי הפוליש / כשהאוטו כבר מתלכלך לישטוף את האוטו עם השמפו לאוטו + הטפלון ולעשות שוב שבוע אחרי כדי לצאת עם תוצאות מעולות. אני ממליץ לשטוף את האוטו אך ורק עם השמפו לאוטו + טפלון ככה אתה שומר על הצבע ולרוב מחייה את הצבע...

אצלי באוטו אני כבר בקושי צריך לשטוף אותו כי הטפלון דוחה ליכלוכים לאחרי כמה שטיפות

**** חשוב מאוד לעבוד עם מטליות יבשות וחשוב מאוד לקנות חומרים מתאימים!!! אני ממליץ על CARPLAN חברה מעולה שמביאה תוצאות מעולות ****

אלי

03-06-07 18:02

פוליש/ווקס, הסבר קצרצר:

פוליש - מוריד שכבת צבע (במידה ומדובר בפוליש עדין - אזי הוא יוריד שכבה עדינה. במידה ומדובר בפוליש גס - אזי הוא יוריד שכבה רצינית יותר משמעותית).
כמו כן, הפוליש מוריד גם שריטות עדינות.

ווקס - מגן על הצבע, ומסיר את השריטות שנגרמות ע"י הפוליש.

שיטות העבודה:

1. מורחים ווקס על כל הרכב - וזאת השיטה שאיני ממליץ עליה.
למה? הווקס מתייבש ומתפורר, וזה סתם מציק.

2. מורחים ווקס על חלק חלק - וזאת השיטה שאני ממליץ עליה.
למה? אין פירורים (אלא אם אתם נותנים לזה להתייבש יותר מידי או שאתם עובדים עם טרטל ), ואין עצבים.

אני ממליץ לתת לווקס להתייבש קלות (דקה-שתיים) כדי למנוע סימני מריחה/ניגוב מעצבנים וכדי למנוע את התפוררות הווקס - מאוד מעצבן.

תהליך המריחה יתבצע בתנועות סיבוביות ועם מטלית רכה-יבשה.
תהליך הניגוב יתבצע בתנועות סיבוביות או בתנועות ישרות ועם מטלית רכה-יבשה אחרת, ולא עם המטלית בה השתמשנו למריחת הווקס.

את הווקס יש לבצע על פח קר (אם תבצעו ווקס על פח חם - ישארו סימני מריחה וניגוב מעצבנים) ובמקום מוצל.

עם הפוליש מעט יותר קשה (ומסוכן) לעבוד על פח יבש, ולכן המלצתי - לעבוד על פח רטוב
מוריד שכבה עדינה עוד יותר ושורט פחות.

חומרים מומלצים:

פוליש - מנסיוני, ה-NO.7 (העדין) עושה עבודה נהדרת.

ווקסים - הקארפלאן Autofinish טפלון עושה עבודה נהדרת, והוא מאוד קל לעבודה.
ה-QMI (אוטם צבע, עם טפלון) הוא החומר הכי איכותי שניתן לרכוש בארצנו - חומר משובח, העבודה איתו קלה יחסית (הקארפלאן עדיף בנושא הזה).

שמפו - קארפלאן פולימרי אוטם צבע
עושה עבודה נהדרת, נותן ברק לצבע ומוריד לכלוך בלי בעיה.

שי (?), מקווה שעזרתי לך ולשאר חברי הפורום.
במידה ויש לך שאלות נוספות - אתה יודע היכן אני נמצא,
אשמח לסייע.

04-06-07 12:46

RS עזרת לי להבין ומאוד התעניינתי תודה

04-06-07 16:21

בכיף.

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 14:13.