מועדון פיאט ישראל

מועדון פיאט ישראל (http://www.fiatclub.co.il/forum/index.php)
-   פיאט כללי (http://www.fiatclub.co.il/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   דיווח על מוסך כוכב בחיפה (http://www.fiatclub.co.il/forum/showthread.php?t=15967)

PUNTO-60-XTZ 19-12-12 22:57

דיווח על מוסך כוכב בחיפה

שלום לכולם!
כנראה אולי אתם רואים אני חדש כאן... אבל זה לא... ואתם בטח תוהים מה הכוונה שלי.. (למי יש לו סבלנות לקרוא את העניין ארוך החשוב ומפורט ולכל מי שאין לו כוח לקרוא-שישכח מזה.)

אז ככה,אספר משהו עליי,בעבר הייתי חבר מועדון כאן לפני שנים והייתי עימי פיאט פונטו לבנה דגם 60S שנת 97 מאז עד כה ושירת אותי 5 שנים ואמינה לגמרי במבחינת המנוע
ואך לצערי נטשתי באתר לאחר תקופה זמן מה מכיוון שאתר שלה עבר שינויים ולא הצלחתי להיכנס ע"י יוזר שלי ומאז וויתרתי שזה מצריך להירשם מחדש...
ונאלצתי לגלוש באתר הזה בעזרת הגוגל (טוב שהמציאו את הגוגל בעזרת השאילתות,לא כך?) כדי למצוא איזשהו פתרונות קשורים לרכב שלי וכמה חלקם מאוד עוזרים ולגלות מאיפה התופעה הלקוייה ניתנה לאתר ולתקן אותה עד כמה שיכולים.
אז חזרתי להירשם..(נו טוב..חזרתי) ובעקבות מהסיבה חשובה שאני עומד לספר משהו לא נעים לעין ויש ממה להיזהר...(מפורט בהמשך..)
לאחרונה לא מזמן,חזרתי הביתה מסופר מגהבול בנשר בנסיעה ובאמצע הדרך ראיתי נורה אדומה נדלקת ומהבהבת ולפעמים נכבה הנורה והתעלמתי מעיני ולפני שחניתי בחניה
והרגשתי שרגלית הדוושה נחלצת בקלות כמעט עד סוף במרווח כמות במילמטרים קצרים ומזלי זה נעצר בקושי ולא הבנתי למה שזה קרה פתאום וחשבתי לבדוק מחר בבוקר (כי היה חושך ולא היה נוח)
ובבוקר ניגשתי לפונטו שלי,פתחתי מכסה מנוע,ופותח את פקק של מיכל נוזל בלמים ולפתע נדהמתי לגלות שחסר נוזל, כולמר-ריקה מוחלטת!
בדקתי אם נזל איזשהו נזילה באיפשהו באחד צינורות במערכת הבלימה ואך לא נמצאה נזילה.
חשבתי, חשבתי... מה לעשות, הזמנתי גרר ופונטו נגררה אל מוסך מורשה פיאט ששמה " מרכז שירות הכוכב רג'ד 2010 "
(ולהלן על שירות המוסך הזה, בעבר שמו המקורי היה "מוסך הכוכב" והייתי לקוח 5 שנים אצלה והיה בחור אחראי ששמו אליי נפלא ותמיד הגענו להסכם ותמיד סגרנו עסק והייתי בקשר איתו ורק איתו בלבד
כי נקשרתי לאליו ואיתו היה אפשר לדבר בכייף וצחוקים ורק מה שקרה, לאחרונה, מוסך עבר שיפוצים ושינויים מהוותים ושינו את המקום הזה ל"הכוכב רג'ד 2010"
ואני מתגלה בתוך המוסך הזה חדשה, חסרים פועלים וותיקים לשעבר שהכרתי קודם לכן בכוכב הקודמת ואליי כבר לא עובד אצלו יותר, סימסתי לאליי, ורציתי להבין מדוע עזב את המוסך החדשה,
ומתברר שאליי לא מסתדר עם הבעל הבית והצטערתי מאוד ואני יצטרך להתעסק עם בעל הבית שלא התרגלתי מובן מאליו.(עוד תשמעו בהמשך...)
ניגשתי לבעל בית, להסביר לו על הבעיה במערכת בלימה כמוזכר לעיל, ועוד בהזדמנות, ראיתי במודעה פרסומית במורשה שלה כגוון "הכן את הרכבך לחורף, במוסך הזה עוסקת בדיקת חורף בחינם, ללא תשלום"
ודרשתי שאממש את המודעה שהם תלו ומה אתם חושבים איך הוא עושה? ובכן, הוא חוטף מבט חטוף במודעה ותוהה לעצמו (כנראה שנתקע במחשבותיו ולא יודע מה לעשות עם זה) ומלמל בראשו ובתירוץ יצא לו על זה:
"זה... זה עולה 200 שקל..." והייתי המום מה שאמר ולא וויתרתי ואמרתי לו תסתכל במודעה ורשום "ללא תשלום" ועוד שזה "חינם"! ושוב הסתכל במודעה הסתמית, וטוען: "זה.. זה ישן..." וכיוונתי את האצבע המאשימה לאליו במודעה ועוד "מוסך הזה מתעסק בבדיקת חורף"!
ובתגובה שלו: "רגע... עוד מעט נראה מה אפשר לעשות". אז הם התחילו לפרק את גלגלים בליפט על מנת לשם בדיקה במערכת הבלמים ובעל הבית חזר לאלי ומסר את הצעת מחיר שזה 2,700 שקל!! והייתי המום ולא הבנתי איך מאיפה הוא הגיע למחיר המגוכחת
ומתברר שיש צורך בהחלפת הבולמי זעזועים כפי שמופיע ברשימה וטוען שזה אתה אמרת לי בדיקת חורף ואמרתי לו: לא היית צריך לרשום בהצעת המחיר אלא בתוצאות הליקויים בלבד ואם יצטבר הסכום גבוהה ולא אוכל לשלם בפועל וחוץ מזה,בולמי הזעזועים שלי תקינים לגמרי!
לא היו לבולמי זעזועים את נזילות כלשהו בכלל וכתוצאה כנראה משאבת תוף אחורי שנזל ומשום כנראה שחשב שזה בא מבולמי זעזועים אבל זה לא!! אז הוא פסל את בולמי זעזועים+ פ-ה בולמי זעזועים ונשאר התוצאת הנזק במערכת בלימה 1,339 שקל.
שזה הוא רוצה להחליף נעלי בלם אחוריים והתקרבתי לראות את המצבם וראיתי הם לא שחוקים ויש להם רפידה בעובי כזה של שוקולד ועוד רוצה גם להחליף צלחות תוף וראיתי שהם בסדר גמור וכמובן התנגדתי לזה!
ומעבר לכך, ראיתי שנזל נזילה במשאבת תוף והסכמתי על מה שרשום חלקים החלפת משאבות תוף חליפים+נוזל+עבודה יצא בסביבות +400 שקל. ותנחשו מה הבעל הבית הגיב? ונימק:
"אי אפשר, אנו לא עושים ואסור לנו" איזה מין המוסך הזה בכלל?! מסרבים לתת לי את השירות שלהם וזה מחוסר אמון בשירות שלהם ובסוף לא אהבתי את היחס שלהם וסירבתי לתת להם לתקן את הפונטו שלי וביקשתי שיחזירו את החלקים למקומם
ועוד בשיא בחוצפתם: "אנו לא יכולים ואסור לנו ועד שיוזמן הגרר וחלקים יוחזרו למקומם ויגרר עד לביתך" באיזו הזכות יש להם לעשות את זה לי? זהו רכב שלי ואעשה בה כרצוני ואחריות הם עלי וזה לא בעיה שלהם ואין להם זכות לעשות את זה לי!)
לא הייתה לי הברירה אלא לגרור אותה על גרר בחניה אצלי בבית, ומיד נסעתי באוטו של חבר שלי על מנת לסייע לי לרכוש חלקים תחליפיים בחנות וקניתי משאבות תוף אחוריים+נוזל בלמים DOT 3 ויש לי חוש טכני מעולה.
ולמחרת בבוקר, מיד התחלתי לעבוד על החלפת משאבות תוף אחוריים חיזוק והרכבה התבצעה בהצלחה.
אך הבעיה עדיין נשארה בעינייה, שמתי נוזל DOT3 ופימפמתי רגלית או אפילו חבר שלי עזר לפמפם כדי להוציא את האוויר מהבורג הניקוז-לא עזר. שוב נתקעתי עם הקטע הזה, בדקתי בקפדנות על הבעיה והיה הימור שזה ייתכן במשאבת בלם מרכזית הלקוייה,
ושוב חזרנו על הקטע, לנסוע ולקנות את המשאבת בלם מרכזית החדשה, ומיד ישר הרכבתי בחיזוק והרכבה כשעה או כשעתיים (כי בלימה היא בעדיפות הגבוהה וביטחותי) ושוב במקרה הזה,רק החמיר-כעת רגלית דוושת הבלם עד סוף מחוסר בלימה!
האמינו לי נסינו הכל ואפשרויות אחרות, ולא הצלחנו למצוא את התקלה ולא היו שום נזילה. אז הפונטו שובת בחניה עד להודעה החדשה.

ובעקבות רק לפני השבוע,ביקשתי מחבר שלי שיעזור לי כי מכיוון שהסתבכתי עם מערכת בלימה שלא התפקד(כפי שהסברתי..)
אז חבר שלי הביא את המוסכניק עד לביתי כדי שיוכל אולי בתקווה להציל את המצב הבלימה תוך שאוכל לנסוע ואז המוסכניק הגיע ובדק ואין אפשרות לתקן וצריך לנסוע עד למוסך ואמרתי לו: "מה השתגעת? הרכב
הזה מחוסר בלימה ואנו מסכנים את החיינו בכביש" ומוסכניק מודע גם לזה ואך בנסיון שלו, נוסעים במהירות איטית כמה שאפשר וניעזר בבלם יד למקרה הצורך...והיו לי צחוקים איתו בדרך על בלם יד שניסה כמה בלימות מוזרות בכביש..(נו חח אתם יודעים איך זה.. עזבו ת'שטויות...)
והצלחנו להגיע למוסך בשלום (תודה לאל בזכותו) ואציין שהמוסך זה לא מורשה אלא מורשה חברת UMI של דגמי אמריקאות (איך שאני אומר i love you USA) ובזמן הזה, פונטו ניגש למחלקת תיקון במערכת בלימה בליפט המורמת. ולאחר כמה שעות על בדיקה,כיוונים הקפדניות
במערכת והצליחו למצוא התקלה שזה הייתה בעיה בחוסר וואקום(אוויר) ועשו כיוונים לכל אחד והמערכת בלימה חזרה בלהתפקד בשלום. ואתם תוהים מהי העלות...? חח.. הנה מגיע.. 300 שקל וזהו! יצאתי בזול מאשר המורשה הכוכב המעפן שרצו לגבות יותר ולא נותנים שירות.
אז נתקלתי בחניה מורשה UMI שחונה פונטו האדומה מדליקה עם צמיגים רחבים מושכת לעין, רק לא חשבתי שאקנה אותה, רק מתוך הסקרנות לשמה, כמו מי הבעל הרכב הזה והאם מוכר אותה וכולי.... ומזלי נתקלתי שאיש עובד בשטיפת רכב שראה שאני מעשן וניגש אלי לשאול אותי אם אפשר סיגריה
וכן נתתי לו והזדמנות שאלתי אותו מי הבעל הפונטו היפה הזאתי, והצביע על האצבע האיש הזה בעל עסק בשטיפת רכב,אז הרמתי קצת קול,"היי, זה הפונטו שלך?" ואמר לי "כן" ואז הזמנתי אותו לשיחה חולין,ובנאדם היה טוב לב ודיברנו יפה מהלב והוא אכן מוכר ואז שאלתי אותו על החלפה(קרוב לוודאי שהסיכויים הם לא..)
ומסתבר שטעיתי, הוא אכן מוכן להחלפה, הארתי את העיניי שלא יעבוד עליי בצחוק ואמת שכן הוא היה כן איתי ומוכן לזה רק שאוסיף לו 3K ובצדק. כי הפונטו שלי מהשכרה וזה מה שמוריד את הערך הרכב לעומתו הפרטי ויש לו הרבה יתרונות ממה שאין לי ברכב הזה.
וראיתי ברכב הזה לראות מה יש בפנים לראות את המצבו, והכל נקי שטיחים והכולי... דגם XTZ 60 לעומת הדגם שלי 60S הלבנה שלי שהושקעה המון כסף רק ורק בעיקר המכני. והגענו להסכם סופית 3K והחלפה מידיית. והייתי כן איתו מהלב והייתי מחוייב לאמון לאמינות שלי שהסברתי לו על המצב השלכות הפונטו שלי
סטרטר לפעמים שובת כשנותנים לו מכה או בדחיפה קלה היא מתניעה בלי הבעיה ולאחר מכן היא תמשיך להתפקד לזמן מה כמו חודש ומשהו או אף יותר מסיבה לא ברורה ייתכן שרק נתיק רופף או משהו שלא מגיע אליו זרם(סטרסטר חדש הותקן במורשה). וחוצמזה, מצב המכני מצוין, אמת לאמיתה. ואציין על ההשקעה שלי מכני בפונטו לבנה הן:
מנוע שנת 2000 הוחלף,סטרטר חדש הוחלף,מסרק הגה קומפלט חדש הוחלף,רדיאטור חדש הוחלף ומצמד מצב מצוין וטיפול מסור מאהבה קבוע ידנית בכל 10K ופונטו שירת אצלי 5 שנים ושמור מאוד (חוץ מהשכרה). ומצב אצל פונטו XTZ שלו, הן: מוט ידית הילוכים לא יציב, ונסעתי לסיבוב לבדיקה, בלימה מצוינת ובולמת בחוזקה ורגלית מצמד ארוכה ומה שמעיד על הסיומה של חייה המצמד(אני עדיין לא בטוח, רק משער) ומנוע נעים כמו אצלי וזריזה, מגיבה היטב בטורים. ביצענו החלפה המושלמת, והפונטו האדומה הבייבי שלי אצלי כבר בידיי. :) ולאחר החלפה, בדרך הנסיעה לקניון היה בה פקקים ומותקן מד חום חיצוני(למעשה אין לו שעון חום בלוח ורק את הנורה חום) ומד חום
הגיעה להתחממות במפתיע מחוון עד סוף!(אוי,אמרתי לעצמי,השם ישמור,התפללתי שלא יתפוצץ, רק קיבלתי רכב היום וזה לא מגיע לי. בעבר עברתי את הפונטו שלי פעם ראשונה את החוויה המזעזעת הזאת הפיצוץ שלעולם לא יישכח..)
ולאחר מכן, למרות הכל הגעתי בשלום אבל ידעתי מראש שמאוורר לא עובד ואז ניגשתי למחרת למוכר להראות את המצבו והסכים לתקן על החשבונו במוסך שהוא נסע אליו והיה איזה קצר וחזר אלי אחרי שעה עם רכב ואכן מאוורר עובד ומד חום מראה על חצי ונרגעתי.
והוא אמר לי שהוא ישלם למוסך 200 שקל ויותר מזה לא היה לי נעים לדרוש ממנו וויתרתי לו הכל למרות שיש קצת לקוויה הנוכחית בפונטו שמכר לי לא הרבה משהו רציני ועד שייכנס תקציב המתאימה אשלח למוסך לתקנם.
ואני מודע למצב המכני שלה אינו בטוח והכל יכול לקרות אם תקלה נשארה ולא טופלה וזה רק יחמיר את המצב ועוד יהיה גרוע בנסיעה וזה לא ייגמר בטוב.
אז חשבתי מה לעשות, הייתי צריך רק יוניט חום מקורי ונסעתי למוסך כוכב הזה ורציתי לקנות רק את החלק יוניט והפנה אותי למחסן חלפים ורק חלק יוניט חום עולה 400 שקל לפני המע"מ!!
זה לא היה ככה ומחיר הזויי לגמרי, מוותר,עזבתי ויצאתי.
ולאחר כמה ימים חזרתי שוב למוסך כוכב, אולי שכחתי לציין לו פונטו שנה 99 ולא חדש ואולי התבלבל, ושוב שאלתי כמה על יוניט שזה פונטו שנתון 99 ולא את פונטו חדשה, הוא טוען שזה 300 שקל לפני מע"מ!!
לא ייאמן... ולא קניתי ו....תנחשו מה קרה? הלכתי למשרד קבלה שלו, נתקלתי בבעל הבית עם הלקוח והיו ויכוחים קטנים בבינהם ולא הבנתי מה המדובר... אבל לפי ראיתי דיבור של הלקוח המיואש עם ראש שפוך
ולקוח אמר לבעל בית, "שילמתי על 2,000 שקל על אלנטור ועכשיו הזה..." והתבאס.... וידעתי שמשהו לא בסדר במוסך המסריח הזה, חטפתי קצת מבט על חשבונית מבלי שהם ישימו לב... קלטתי שחשבונית עלה לו 1,800 שקל
על חלק אחד ועבודה וזהו ולא יודע מה חלק ולא ידוע איזו רכב שלו ולא הספקתי....

המשך בפוסט הבא....(עשו מגבלה ל10000 טקסטים..אבל מי סופר? חח:) )

PUNTO-60-XTZ 19-12-12 23:03

ההמשך....

זימנתי את הבעל הבית כדי להסביר לו את המצב המכני הלא ידועה והפונטו חדשה הוחלפה כמו שפירטתי, ורק ביקשתי שיבדקו את הפונטו שלי על מצב המכני ולקבל הצעת מחיר על תיקונים.
ומה הוא הגיב לי? הבדיקה עולה 300 שקל!! בלי עבודה בלי כלום ועוד חוצפה, טוען "אתה זוכר שפירקתי והחזרתי חלקים וזה..." ואמרתי לו, "טוב.. תודה בכל אופן..." ואמרתי לעצמי בראש, "זהו זה, עד כאן, מה שבטוח הוא שאני לא יחזור למוסך הזה לעולם!"
בגללו חברת ביטוח לא תיתן לי לגרור בפעם השנייה ובפעם השניה זה יהיה על כרוך בתשלום!
ועכשיו לאחר הרכב שהוחלפה, ניתנה לי אפשרות לגרור בתוך התחלה (כאילו עשיתי ריסאטר......:) )
מה שבטוח למי שיכנס למוסך הזה מחכה ומצפה לו הסיוט שהוא לא ייעכל לעולם ולא יבין מאיפה זה בא.

שיהיה לכולם נסיעה טובה ובטוחה!

leo2004 29-12-12 14:51

...

צטט:

במקור פורסם על ידי PUNTO-60-XTZ (הודעה 116972)
זימנתי את הבעל הבית כדי להסביר לו את המצב המכני הלא ידועה והפונטו חדשה הוחלפה כמו שפירטתי, ורק ביקשתי שיבדקו את הפונטו שלי על מצב המכני ולקבל הצעת מחיר על תיקונים.
ומה הוא הגיב לי? הבדיקה עולה 300 שקל!! בלי עבודה בלי כלום ועוד חוצפה, טוען "אתה זוכר שפירקתי והחזרתי חלקים וזה..." ואמרתי לו, "טוב.. תודה בכל אופן..." ואמרתי לעצמי בראש, "זהו זה, עד כאן, מה שבטוח הוא שאני לא יחזור למוסך הזה לעולם!"
בגללו חברת ביטוח לא תיתן לי לגרור בפעם השנייה ובפעם השניה זה יהיה על כרוך בתשלום!
ועכשיו לאחר הרכב שהוחלפה, ניתנה לי אפשרות לגרור בתוך התחלה (כאילו עשיתי ריסאטר......:) )
מה שבטוח למי שיכנס למוסך הזה מחכה ומצפה לו הסיוט שהוא לא ייעכל לעולם ולא יבין מאיפה זה בא.

שיהיה לכולם נסיעה טובה ובטוחה!

מוסך מגעיל !!!

הלכתי לשם עם שובר של החלפת שמן ופילטר שמן לאחר שקבעתי טור וחיכיתי ארבעה ימים הגעתי והבעלים אוצר ל לא אין לי זמן אליך עכשיו . וכל זה כנראה בגלל שזה בחינם !

PUNTO-60-XTZ 29-12-12 23:55

ל-leo2004 מחזק בדברייך וידעתי שמשהו לא בסדר שמה...

עוד מישהו חווה את זה?

bil 30-12-12 09:47

אני גם התרשמתי לרעה מהמוסך , לפני כשנה וחצי רציתי לבצע אצלהם טיפול 10K ואחר שהוא "ייבש" אותי שעה וחצי ולבסוף הביא לי הצעת מחיר מוגזמת לחלוטין החלטתי לעוף משם .

ופעם נוספת לפני כחצי שנה כשרציתי להחליף רפידות בלם וקיבלתי שוב הצעת מחיר כפולה מהרגיל , העניין הוא שגם אצלי כאשר סירבתי להצעת המחיר שלו ואמרתי לו שאלך להחליף במוסף אחר הוא התחיל לטעון שהוא לא משחרר את הרכב "במצב הזה " (מדובר ברפידת בלם שחוקה) ולמזלי אחד הפועלים שעבד שם הכיר אותי ודיבר איתו ויצאתי אל החופשי להחליף רפידות במחיר שפוי .

לאחר אותו מקרה החלטתי שאני לא חוזר אליו יותר ומאז את כל הטיפולים אני עושה בעכו אצל מוסך פאטין .

בנוסף ,לפי מה שיצא לי להתרשם , מוסך הכוכב מתעסק בטיפול בציי רכבים של פיאט ומשם רוב פרנסתו ולכן כאשר מגיע אליו לקוח מזדמן הוא מעדיף לנסות לעשות עליו קופה מאשר לתת טיפול הולם .

stio 30-12-12 22:05

הייתי שם באזור 2008 עם הרכב הקודם (פיאט אונו).

פעם הכנסתי את הרכב להחלפת טרמוסטט, כשהם פירקו אותו יצא נוזל קירור ירוק של פרסטון החוצה, במקום לומר לי על זה והייתי משלים (היה ג'ריקן בתא המטען) הוא שפך לשם מים מהברז (ראיתי בצד, הוא לא ראה אותי). לשאלתי אילו מים מילא, ענה "מים ירוקים". לא ידעתי שהברז גינה בחוץ מוציא מים ירוקים... הגעתי הביתה ורוקנתי את הרדיאטור בחניה לטובת מים ירוקים אמיתיים.

במקרה אחר הסתובבתי במוסך, ומנהל העבודה חזר מנסיעת מבחן על פיאט דוקאטו של חברת "אלוני". הרכב היה ארוך, ולכן לא לקח את הפניה לתוך המוסך נכון ודפק פיאט מריאה שחנתה בחוץ של לקוח. למריאה שפשוף בפינת הפגוש האחורי, לדוקאטו המסחרית מכה בדלת הזזה. לשאלתי מי אחראי על הנזק, ענה "זה לא אנחנו". אבל אני ראיתי אותך לפני דקה דופק את הרכב...

מאז לא חזרתי לשם ועברתי לטפל במוסך לא מורשה.

shukikatz 09-01-13 22:03

זוועה. טוב שחלקתם

חובה להעביר הלאה

ליאור מנשה 22-02-15 21:08

אני יודע שהפוסט הזה ישן מאוד אבל אוסיף גם כן לחבר'ה החדשים שלא שמעו על מעלליו של מוסך הכוכב.
גם אני קיבלתי שירות גרוע ונדהמתי מרמת המקצועיות הנמוכה. החלפתי את סוויץ' כרית אויר נוסע בפונטו שהייתה לי spice fun 2003 והבחור אמר לי שהוא מביא לי חלק מקורי מהמחסן והראה לי אותו סגור הרמטית. לאחר ההתקנה נוכחתי לגלות שהחלק שהותקן ברכבי היה משומש, אומנם עשה את העבודה אבל משומש.
מחירים בשמיים יחס גרוע ואין קשר ואפילו לא מקרי למקצועיות במוסך זה.

מצטער שהקפצתי ככה פוסט ישן אבל אני חושב שמי שמתכוון לטפל שם צריך לדעת את כל העובדות.

spiderman 02-03-15 21:17

שאלת השאלות היא לאיזה מוסך מורשה אמין ומקצועי יכול בעל פיאט מאזור חיפה ללכת?

אינני רוצה להטיל דופי באיש אבל הדעות על שאר מוסכי פיאט באזור לא טובות יותר...

האם נגזר עלי לנסוע למרכז כדי לטפל ברכב?

ליאור מנשה 02-03-15 21:57

שמעתי שפטין עכו מוצלח אבל אני לא חוויתי בעצמי אז אני לא יכול להתחייב לך...

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 11:21.