PDA

View Full Version : פיאט 500 שנצפתה כרגע

i12z
26-08-09, 14:56
הנה תמונה של פיאט 500 שראיתי כרגע בבאר שבע, באמת רכב מדהים.

http://img23.imageshack.us/img23/1949/dsc02585k.jpg (http://img23.imageshack.us/i/dsc02585k.jpg/)http://img23.imageshack.us/img23/dsc02585k.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img23/dsc02585k.jpg/1/)

yair068
26-08-09, 18:35
מרחק שנות אור עד ב"ש פה בת"א נמאס לראות אותם.
נראה לי אחד שבא מת"א כדי לתפוס פוזה

i12z
26-08-09, 19:59
חח, שהרכב עבר בבאר שבע כולם הסתכלו כאילו שזה איזה חללית

stio
26-08-09, 20:16
ביוקנעם אני רואה כזאת מכוסת, אבל עם טאסות...

VivaItalia
27-08-09, 15:46
זה לא משנה איפה זה בארץ, ה-500 עדיין מקבלת מבטים וחיוכים כל הזמן, זה לא יהיה אוטו המוני בארץ (וטוב שכך ...) והיא רק תשתבח עם הזמן.

ניר.

צביקוש23
27-08-09, 16:31
לפי מה שאני יודע עד עכשיו נמכרו כמה עשרות בודדות בלבד והמכירות די צולעות בלשון המעטה

yair068
27-08-09, 18:39
לעומת זאת ראיתי את הכרומה נראת טוב מאוד ועם מחיר לא כל כך טוב

student
28-08-09, 20:57
זה באמת רכב מדהים. אי אפשר שלא לחייך שרואים אותו. בינתיים ראיתי בכביש אדומה (מעולה, אולי הצבע הכי מוצלח) ואחת לבנה (יפה מאוד אבל פחות מוצלח).

אני ממליץ לכולם רק בשביל הכיף ללכת לסוכנות פיאט ולראות את הרכב. החיוך לא ירד ממכם למשך יומיים אחר כך.
זה אחד מהרכבים (העממיים פחות או יותר) הכי יפה, מיוחד, מגניב, חמוד ומה שתרצו שיצא לשוק בשנים האחרונות.

בארץ בגלל העניין של תיבה רובוטית, מושב אחורי שמרגיש קצת כמו ספסל בפארק והעובדה שלא הביאו דגמים ספורטיביים, כל אלה ועוד מביאים לזה שה- 500 תהיה נדירה כאן.

חבל מאוד מאוד.

stio
28-08-09, 21:41
זה בדיוק מה שחסר לי, ללכת לסוכנות של פיאט "בשביל הכיף". הנציגים שם מאוד כועסים כשמגיעים ומפריעים באמצע שנת הצהריים שלהם.

yair068
28-08-09, 21:45
תלך לכסות אותם קר להם מהמיזוג

stio
28-08-09, 21:55
אם קר לנציג הוא יכול להיכנס לתוך התא מנוע של הגרנדה ולסגור אחריו את המכסה. בגלל שיש שם מנוע קטן ומצומק שמותקן בפינה העליונה, יש שם מקום לאכסן גם 3 אנשים וחתול אחד.

student
28-08-09, 22:01
STIO ידידי - יש דבר כזה שנקרא תרבות נהיגה וקצת להנות בחיים ולא להיות כל החיים ממורמרים בגלל שלא קיבלת את מה שרצית. בעולם זה מאוד מקובל שאנשים נכנסים לסוכנויות רכב רק כדי לשטוף את העיניים (אבל רצוי שלא יגעו יותר מדי).

יאללה חייך ותעבור כבר הלאה. שמענו כבר את החוויה שלך בסוכנות פיאט. אני האחרון שיתמוך בהם אבל זו לא סיבה לקלקל כמעט כל שרשור שמוזכרת בו אחת מהמילים "גרנדה פונטו" "סוכנות פיאט" "מוסך פיאט" וכדומה.

stio
28-08-09, 22:46
סטודנט יקר,

יש דבר כזה הנקרא "תרבות", באופן כללי. במסגרת התנהגות נאותה זו, לא הולכים ומפריעים לנציגים רק כי אתה רוצה לראות רכב "בשביל הכיף". בשביל זה, גש לתערוכות רכב בארץ ובחו"ל (בקרוב נפתחת תערוכת פרנקפורט בגרמניה, ובסוף חודש מרץ נפתחת תערוכת אוטומוטור בת"א). כאמור, לא ניגשים לסוכנויות רכב ללא מטרה אמיתית לרכוש רכב, כך לפחות אני חושב.

לא כיוונתי בהודעה זו למקרה שקרה בזמנו בסוכנות, זה קרה לפני למעלה משנה שלמה, ואם זה היה כ"כ מציק לי הייתי מתלונן לאן שצריך. מעבר לזה, צר לי שאינך מבין את הבדיחות בשרשור זה (תרגום):

הנציגים שם מאוד כועסים כשמגיעים ומפריעים באמצע שנת הצהריים שלהם.

הכוונה שמרוב שהם לא מוכרים כלום כל היום, הם נרדמים מחוסר מעש.

אם קר לנציג הוא יכול להיכנס לתוך התא מנוע של הגרנדה ולסגור אחריו את המכסה.

מכיוון שלארץ מביאים את הכי פשוט והכי זול, הגרנדה מגיעה כשהיא מצויידת במנוע 8V קטנטן, המותקן בפינה העליונה. כתוצאה מזה, 65% משטח תא המנוע ריק! פשוט ריק!

student
28-08-09, 23:17
טוב אולי אני עייף וחסר חוש הומור (רגעית) אבל כדאי לשמור על "שרשור אחד, בדיחה אחת"

ואני כבר הפרעתי פעמיים! למוכרים בסוכנות פיאט שבאתי לראות את ה- 500 ונהנתי מכל רגע. אפילו צילמתי תמונות והמוכר שהיה באותו זמן לא הופתע ואמר שאני לא הראשון שבא ועושה את זה.

הנה כמה מהתמונות. שתיים של הפנים (שימו לב לידית ההילוכים, מראה נדיר לרכב חדש בישראל) ואחת של המנוע הלא!! קטן (שממלא את רוב תא המנוע) אשר מותקן ב- 500.

stio
28-08-09, 23:46
אני ראיתי וצילמתי את הרכב הזה בתערוכה האחרונה בת"א. הרכב המצולם היה עם מנוע 1.4 המספק 100 כ"ס וגיר ידני 6 הילוכים. זה מה שיצא:

http://img513.imageshack.us/img513/9288/019ol8.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/2066/021lj4.jpg

http://img161.imageshack.us/img161/1354/022tv8.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/9633/024uw4.jpg

http://img161.imageshack.us/img161/1134/044yx0.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/24/046xp0.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/6049/149hw6.jpg

נ"ב
בפעם הבאה שתהיה שם שוב, צלם את התא מנוע של הגרנדה.

Caveman
29-08-09, 01:12
אם קר לנציג הוא יכול להיכנס לתוך התא מנוע של הגרנדה ולסגור אחריו את המכסה. בגלל שיש שם מנוע קטן ומצומק שמותקן בפינה העליונה, יש שם מקום לאכסן גם 3 אנשים וחתול אחד.

גיא, חלאס.
המנוע שלך גדול ב200 סמ"ק (פחות מפחית קולה). אצלך פשוט יש עוד 7 טון פלסטיקה שתכסה את השטחים הריקים.
אני חושב שיש קצת גבול להתמרמרות. אתה פחות או יותר היחיד שמגיב בצורה הזו.
כן, יש יבואן לא משהו, ובגלל זה אין דגמים מעניינים של פיאט בארץ. לא מתאים לך, קנה פונטו HGT.

yair068
29-08-09, 01:47
לא תאמינו אני מוריד ספר טכני על פיאט 500 המקורית מנוע מאחור

stio
29-08-09, 11:23
גיא, חלאס.
המנוע שלך גדול ב200 סמ"ק (פחות מפחית קולה). אצלך פשוט יש עוד 7 טון פלסטיקה שתכסה את השטחים הריקים.
אני חושב שיש קצת גבול להתמרמרות. אתה פחות או יותר היחיד שמגיב בצורה הזו.
כן, יש יבואן לא משהו, ובגלל זה אין דגמים מעניינים של פיאט בארץ. לא מתאים לך, קנה פונטו HGT.

גדעון, אני מבין שאתה מאוהב במותג, אבל זה לא אומר שאתה עובד אצל סמל"ת או שיש לך מניות שם ולכן אין צורך שתצדיק אותם.
כל פעם אתה כותב לי תגובה כזאת, כל פעם אני משיב לך שאינך יכול לסתום פיות, כל פעם אומרים לך שאני צודק. פעם הגדלת לעשות ודרשת לא "להשפיל" את היבואן ע"ג הפורום. אולי הגיע הזמן שנפסיק עם שרשרת התגובות האלו? זה לא מוסיף לאף אחד מאיתנו... :o

הפלסטיקים אצלי לא מחפים בשום אופן על חללים ריקים, אלא מותקנים שם ליופי. מלבד ההבדל של כ- 200 סמ"ק במנועים אתה שוכח שלמנוע שלי יש עוד 8 שסת' לעומת זה של הפונטו.

שורה תחתונה מותר לי לכתוב את דעתי כל עוד לא מדובר על עבירה על חוקי הפורום ו/או על החוק הוצאת לשון הרע. כמדומני, לא עברתי על שום חוק, כתבתי עובדות נטו. האמת לפעמים כואבת/ מרגיזה/ מעצבנת וכ', זו לא אשמתי. לא מתאים לך, פנה ליבואן.

Caveman
29-08-09, 12:27
אני רחוק מלהיות מאוהב במותג, בגלל זה אני לא בוכה כל הזמן כמוך, בכל פעם שרק מתאפשר לי. אני אולי קצת מאוהב באוטו הספציפי שלי, אבל זה שונה.
מי שמסונוור מהשם פיאט, הוא אתה ידידי. אני מבין יפה מאוד שאם יעלה הצורך להחליף רכב, כנראה פיאט לא תעלה על הפרק. חבל? אולי כן, אולי לא. לעולם לא נדע כנראה.
אינני מצדיק את סמל"ת. אני מבין יפה מאוד שאלו דברים שמחוץ לשליטתי ומקבל אותם. אני בטוח שכולנו כאן יודעים שאם זה היה תלוי בנו, כל הדגמים של כל החברות היו מיובאים ארצה. המציאות שונה לצערי. החברה עובדת לפי עיקרון של רווח, כנראה שהם הגיעו להחלטה שכך הם ירוויחו יותר. אני קטונתי מלהיות מומחה בנושא, ואולי טוב שכך.
מכיוון ובכל זאת רציתי רכב פנאי, והייתה לי היכרות עם הפיאט, רכשתי לי אחת בהזדמנות דיי לא צפויה אפילו. שלא כמוך, שהתעניינת רבות ברכב דומה, אפילו שלי, ידני, ספורטיבי ושאר הירקות, ובסוף אתה ואימך רכשתם פאביה אוטומטית. שלא תבין אותי לא נכון, רכב מצויין, באמת, גם אצלנו בחניה קיים חצי כזה (החצי השני הוא אוקטביה ושניהם מחוברים יחד ויוצרים את הרומסטר של אימי), אבל הנקודה הובהרה לדעתי.
אם היית רוצה רכב ספורטיבי, לא היית מגביל את עצמך לתוצר פיאט, אלא מבין שיש הרבה חלופות. או, מנגד, מבצע יבוא אישי. אם לומר את האמת, באחד מהימים, אם יתאפשר לי, ואני באמת ארצה דגם כלשהו של רכב שלא מיובא ארצה, אני אפעל לרכוש אותו. אם זה אומר יבוא אישי, אחלה, אם זה אומר יבוא רגיל בתוספת כסף, גם אחלה.

בדיוק כמו שאני מחפש לשדרג את אופני הSCOTT PURGATORY שלי בזמן האחרון. אם דגם הXC SPARK החדש שלהם לא יכנס לי בתקציב, אאלץ לרכוש משהו באותו סגנון, של חברה אחרת, למרות שיש לי נסיון טוב מאוד עם החברה הנ"ל. מה שאני לא אעשה, זה לרכוש אופני BMX במקום. לא שהם לא טובות, אבל ממש לא עונות על הצרכים שלי.

אני גם אגלה לך סוד קטן. לאחרונה חשבתי לנצל את מעמד ה"חבר"-לקוח חוזר-מקורב לסקודה שלי, כדי לרכוש פאביה חדשה במחיר נמוך משמעותית. מה שהחזיר אותי למציאות, הוא אתה (מפתיע? אולי). שאלת אותי אם אני מרגיש חלק מהעדר, והאמת שאני לא ממש מרגיש מחוצה לא, אבל מספיק לא חלק ממנו. תודה לך על זה :)

אינני מנסה לסתום לך את הפה, רק לציין שזה באמת כבר נשמע כמו תקליט שבור עם שיר לא מי יודע מה טוב. יש גבול בין השמצות, לבין קיטורים. השמצות זה פוגע ולא יפה, קיטורים סתם מציק.
בדיוק כמו שציין סטודנט. היית לך חוויה לא נעימה (בלשון המעטה) בסוכנות ספציפית של פיאט. מובן, מקובל, תאמין לי שאני מזדהה איתך. להשליך אותה על שאר הסוכנויות, ולהתמרמר כל פעם מחדש באותה צורה מוגזמת על היבואן, זו לא דרך ממש יפה להבהיר את הנושא.

הנקודה שלי היא בדיוק הירידה שלך לפרטים הקטנים הלא רלוונטים. עוד שמונה שסתומים? אתה מבין שזה בסה"כ עוד 8 חורים בראש המנוע, נכון?
200 סמ"ק, זה בדיוק מה שזה נשמע, 200 סמ"ק. פחות מפחית קולה, או כל משקה קל אחר לצורך העניין.
וכן, לצערך, ברכב שלך, וברוב הרכבים כיום, גם רכבי על למינהם, ישנה כמות פלסטיקה יותר ממכובדת בתא המנוע. הם אמורים להסוות את המתכת הגלויה, ולתת מראה נקי יותר לתא המנוע. אני מהאסכולה שלא אוהבת את זה. מבחינתי זה כמו לרכוש חתול בשק בצורה כזו או אחרת.
אם נסיר את אותם פלסטיקים, השטח שהמנוע שלך יתפוס ביחס לתא המנוע עצמו, יהיה פחות או יותר זהה לזה של הפונטו.
תתפלא כמה קטן פיזית מנוע 1.6 ליטר. להזכירך, בקבוק מיץ תפוזים של פריגת (שלא יגידו שאני פרו קולה), הוא בנפח של 1.5 ליטר. רוב מה שאתה רואה זה תקורות שמולבשות על המנוע כדי שהוא יוכל לספק את שאר השרותים לרכב. כמו מדחס, אלטרנטור, רצועות, גלגלים, צינורות, חוטים, וכו'.

הדור השלישי של הפונטו הוא רכב מצויין, לא פחות. כן, ישנו הנושא של בעיות האיבזור בארץ, אבל כמו שכבר ציינתי, אנחנו לא ממש יכולים לשנות זאת.
החשיבה שלך היא בדיוק כמו של ישאלי טיפוסי, חשיבה של שקל למטר. לי יש עוד 8 שסתומים, אני טוב יותר. שכחת שזמינות הכוח שלך בסל"ד נמוך נמוכה יותר כנראה.
שוב, לכל תצורת מנוע יש את היתרונות שלה, לכאן או לכאן.

לא שללתי ממך את זכותך לכתוב הודעות בפורום מעולם. וככזו, גם לי יש את הזכות להגיב על התגובות שלך.
ובכל מקרה, אינני מנסה לפגוע בך, אין לי מטענים נגדך, מעולם לא פגעת בי, ולכן אני באמת מצטער אם כן נפגעת, זו ממש לא הכוונה.

פונטו S
29-08-09, 12:56
איך אפשר שלא לאהוב רכב כזה יפה
http://פיאטטטטט אש
ועוד במיוחד כשהו אברט

stio
29-08-09, 13:54
גדעון,

קודם כל איני בוכה, בטח ובטח לא על טעויות שיווקיות של חברה בע"מ (במקרה הזה יבואן רכב). סמל"ת היא חברה שהוקמה למטרת רווח, ולכן כל ההחלטות שהיא עושה מקובלות עליי, וגם אם לא, במילא לא היו שואלים אותי בנושא...
מה שלא מקובל זה שהם מסרבים לפתוח הזמנות מיוחדות ללקוחות פרטיים, בזמן שבעלי וקרובי היו"ר מתגלגלים על עשרות רכבים מיוחדים.

מעבר לזה, בוא נעשה סדר בדברים: האונו האדומה היתה שייכת לאימי ונרכשה בשנת 2001, עוד לפני שהוצאתי בכלל רישיון נהיגה. במהלך שנת 2008, אמי התלוננה שקשה לה לנהוג ברכב בגלל שהרכב היה מצוייד בגיר ידני, ולכן בכל לחיצה על הקלאץ' הרגל שלה היתה כואבת. שלא תבין לא נכון, לא היתה בעיה מכאנית ברכב והקלאץ' היה חדש ומצויין.
מה שקרה זה שאמי היתה נמנעת מלנהוג ברכב שלה עצמה, ולכן הוחלט להחליף את הרכב לכזה בעל גיר אוטומט.
לאחר שהגרנדה פונטו הרובוטית ירדה מהפרק בגלל נציג שלא מעוניין למכור מכוניות, לקחתי אותה לסוכנות של סקודה, והיא בחרה לקנות את הפאביה. היא בחרה את האבזור שיהיה בו, היא בחרה את סוג הגיר המותקן והיא בחרה את הכל. כלומר- הרכב שלה. כמו שלאימך יש את הסקודה רומסטר, כך לאימי יש את הסקודה פאביה, הרכב לא שלי. לי אין רכב פרטי משלי.

אני התענינתי לפני למעלה משנה, שנה וחצי על רכב ספורטיבי. הצורה של ה- HGT ובמיוחד האבארט מצאה חן בעיני, ולכן התמקדתי בחיפוש אחרי דגם זה. במהלך החיפושים התענינתי גם בנוגע לרכב שלך, אך הוא לא היה למכירה. לאחר רכישת הפאביה, החלטתי "להסתפק" לעת עתה ברכב החדש, להפסיק לחפש אחרי HGT שמורה, ובעתיד לרכוש רכב ספורטיבי מתקדם וחזק יותר.

כאמור, אין שום קשר בין הרכב הספורטיבי שרציתי לרכוש, לבין הפאביה האוטומטית שאתה מדבר עליה. מדובר ברכב של אימי, זה שאני עושה את רוב הק"מ עליה זה בגלל שאין לי רכב משלי.
לא זנחתי את התוכניות לרכוש רכב ספורטיבי משלי, וזה יגיע. יש כבר תוכניות, אך אני נמנע כרגע מלדבר עליהן. מה שבטוח, שזה יהיה אך ורק רכב בעל גיר ידני.

בנוגע ל"סוד" הקטן שלך:
יש לי ניסיון של 11 חודשים בנהיגה על הפאביה. מניסיוני אני יכול לומר לך שלא מדובר ברכב נפוץ, המכירות שלו לא גבוהות במיוחד ולכן, לדעתי, הוא לא נחשב כחלק מהעדר. הסופר מיני שנחשבות כחלק מהעדר, הם המאזדה 2 והסוזוקי סוויפט.
למועדון "חבר" יש הנחות יוצאות מהכלל ובהתחשב בעובדה שאתה יכול להוציא כל מיני הנחות והטבות שונות בזכות יחס VIP בסוכנות, זאת היתה יכולה להיות אופציה טובה.

אני במקומך, אם היו לי את ההנחות של מועדון "חבר" ויחס ה- VIP בסוכנות המרכזית, הייתי רוכש סקודה פאביה 1.6 "ספורט" ידנית, בצבע מיוחד. מדובר בצבע לא נפוץ ולא "ליסינגי", כלומר צהוב, אדום, שחור, אפור כהה עם אופציה לגג הלבן.
כדי להבדיל עוד יותר את הרכב משאר הפאביות שנעות על הכביש (שגם ככה לא הרבה), הייתי מבצע הזמנה מיוחדת, ומוסיף גם בקרת אקלים, רדיו דיסק מקורי עם כל הרמקולים ושליטה מההגה, לוח שעונים "מקסי דוט" וכ'. בזכות יחס ה- VIP, הייתי מצליח להשיג כל מיני הטבות כמו שטיח לתא המטען, מגני בוץ, טיפולים ראשונים בחינם, מס' רישוי יפה וכ', כך שהרכב ממש לא היה נחשב כחלק מהעדר ואפילו שונה ממנו.

הפעם אני אגלה לך סוד קטן: כולם בסמל"ת מכירים את המועדון ואף נכנסים לאתר וקוראים בו. כל האנשים במוסכים, מהפקידה, על למכונאי ועד למחסנאי ואפילו הנציגים בסוכנויות ויכול להיות שגם המנכ"ל והיו"ר, מי יודע. לא סתם אני מקטר, אולי הקיטורים יגיעו לאוזניים הנכונות.

בנוגע לכמות הפלסטיקה, זה נכון שהפלסטיקים קיימים כדי לחפות על חלקי מתכת, אבל אתה צריך להבין שגודלו הפיזי של המנוע בפאביה יותר גדול מזה של הפונטו. בפונטו הוא ממוקם בצד, בפינה, והרצועות, האלטרנטור, משאבת מים וכ' לא צמודים אליו. ליתר דיוק, אין לי מושג בכלל איך המאוורר מצליח לקרר את המנוע אם הוא ממש רחוק ממנו.

לסיום, גם אני לא מנסה לפגוע בך, גם לי אין שום דבר נגדך ומעולם לא פגעת בי. אני בסה"כ אומר שאין צורך להגיב לי על כל פיפס שאני רושם על היבואן, אני בסה"כ רושם עובדות, לא המצאתי כלום.

shachar
30-08-09, 22:23
הנה היום נצפתה אחת כזו

stio
30-08-09, 22:42
איפה זה היה? יש כזאת חונה קבוע בפאתי יוקנעם, וכבר דיברתי עם הבעלים בפורום אחר.

shachar
30-08-09, 22:46
דרום תל אביב, שכונת פלורנטין יש שם גם פונטו HGT תכלת באופן קבוע

stio
30-08-09, 23:52
בדרום ת"א עלתה רמת המינוע, הא? :D

i12z
04-07-10, 21:13
היום נצפתה גם 500 אבראט מהממת!!! רק לא הספקתי לצלם זה היה בנסיעה בכביש הנגדי

yair068
04-07-10, 21:33
ישנה אברט 500 צבע שחור עם אדום ממוסך השחר ת"א לדעתי ממש לא יפה

i12z
04-07-10, 21:37
מה שראיתי הייתה לבנה עם אדום ... באמת נדירה

yair068
04-07-10, 23:07
תאמין לי אני רואה טוב שחורה עם אדום 2 אגזוזים מאחר והגועל שיש לה בטן מלפנים .
לא הבנתי את המתיחה מקדימה.
עכשיו עיצבנתה אותי ויכול להיות שאני אצלם אותה בכדי שתבין איזה אברט עצבנית זאת.
אז מוסך שחר בבקשה תשים את האברט בחוץ בכדי שאני אצלם אותה ותשתדל להגיע בין שמונה לתשע בבוקר

VivaItalia
05-07-10, 09:24
נכון לאתמול, נמכרו בינתיים 8 מכוניות אבארת' (500 אבארת'), אחד שייכת לגיא גיאור ("הרווק") שביטל הזמנה לאלפא מיטו ולקח אותה במקום :)

ניר.

yair068
05-07-10, 10:11
ויוה לאן נעלמתה?
תן סקירה על האברט 500 מפרט

i12z
05-07-10, 17:33
תאמין לי אני רואה טוב שחורה עם אדום 2 אגזוזים מאחר והגועל שיש לה בטן מלפנים .
לא הבנתי את המתיחה מקדימה.
עכשיו עיצבנתה אותי ויכול להיות שאני אצלם אותה בכדי שתבין איזה אברט עצבנית זאת.
אז מוסך שחר בבקשה תשים את האברט בחוץ בכדי שאני אצלם אותה ותשתדל להגיע בין שמונה לתשע בבוקר

יאיר אתה דיברת אליי שאמרת שאני עיצבנתי אותך ? אתה במחזור או משהו כזה... מה נסגר איתך!!!??!
אני אומר שמה שראיתי הייתה נדירה מה אכפת לי מה אתה חושב על השחורה אני ראיתי את הלבנה וזהו!