PDA

View Full Version : מוסך כוכב הצפון (היום ניקרא רגד)

mr_sher82
18-08-10, 16:46
שלום לכל חברי הפורום.
ברצוני לשתף אתכם במיקרה מצער שקרה לי ואשמח לעצה שלכם לגבי המשך הטיפול.
לפני כ 3 חודשים בערך ניגשתי למוסך הנ"ל בתור בעל פיאט פונטו ספייס שנת 2002 כדי לעשות טיפול לרכב שהיה אז עם 89000 ק"מ. החלטתי לעשות טיפול גדול ולא להתקמצן עקב נסיעה עם הרכב לאילת. הטיפול עלה לי סה"כ קרוב ל 3700 ש"ח כאשר הוחלפה רצועת טיימינג, משאבת מים וברקסים.
הנסיעה לאילת הייתה אחלה, בחזור הרכב קצת התחמם אך לא ייחסתי לכך חשיבות.
שבועיים אח"כ עליתי עם הרכב לצפת ובדרך הלוך וחזור הרכב התחמם כל כמה דק' וכמעט הגיע לנק' האדומה. ישר ניגשתי למוסך והם בטענה החליפו לי טרמוסטט ועוד איזה צינור קרוע ב 800 ש"ח. שבועיים נסעתי ואז שוב הרכב התחמם, ולא רק זה הרכב רעד בכל התנעה. הפעם אמרתי שאני לא חוזר לשם יותר והלכתי ל"מוסכי בכר" בצומת קרית אתא בעצת חבר בעל פונטו. הבעל מקום ישראלי חביב מבוגר שטרח להסביר לי חד וחלק שהבעייה בראש מנוע ואף הראה לי כי גם השמן וגם המים התערבבו והסביר לי יפה מאוד מה הוא הולך לעשות, ולצערי נפרדתי מעוד 2700 ש"ח.
עכשיו אני שואל כאן את המומחים, האם הבעייה החמורה הזו שאגב נפתרה אצל אדון בכר ובאמת אחלה בחור מממליץ בחום, האם בעיית ראש המנוע לא יכלה להתגלות כבר בטיפול הגדול או בהחלפת הטרמוסטט??? האם נפלתי קורבן למוסך מורשה שניסה לעקוץ סטודנט עני שכמותי בסכום כסף נכבד? האם אפשר לעשות משהו משפטי? אשמח לתשובות מקצועיות....ותודה!

shacharlevy013
18-08-10, 19:59
אתה מדבר על כוכב הצפון מורשה פיאט שנמצא בצ'ק פוסט?
אם כן גם אני מכיר את האנשים האלה.וחבל שהכרתי אותם.

ולדעתי בוודאי אתה יכול לתבוע אותם משפטית. קיימת בפניך אפשרות שנקראת "תביעות קטנות"
אתה ניגש לבית המשפט לוקח מהם טופס תביעה קטנה, שמה אתה מתאר בכתב את מה שקרה ,משלם 50 שקל ואז התביעה עוברת.בתוך 14 יום חייב הנתבע, להלן פיאט כוכב הצפון לנסות להסתדר אתך ,ולא הוא מגיש כתב הגנה. תוך שלושה חודשים נקבע לכם משפט. ובמשפט השופט יחליט מה שיחליט.

אתה יכול לטעון לרשלנות מקצועית. המוסך לא זיהה את הבעיה , החליף לך סתם חלקים.

בהצלחה ואל תפחד מזה!

i12z
18-08-10, 20:19
לך על מה ששחר ייעץ לך , על התביעה ואני מאמין ומקווה שתזכה בה.!

Lexxxa
18-08-10, 20:37
היו בעיות חימום יתר בעבר (לפני הטיפול הגדול)?
ביקשת אז(בזמן טיפול גדול) ממוסך לבצע לך בדיקה לראש מנוע ?

המוסכניק לא צריך לנחש את זה.
אם היו סימנים לפני הכניסה למוסך אז זה משהו אחר.

איזה בדיקות הם עשו כשבאת בפעם השניה? (בעיית חימום)

לדעתי אין סיכוי לצאת זכאי בתביעה. המוסך לא אשם פה.

mr_sher82
18-08-10, 22:39
היו בעיות חימום יתר בעבר (לפני הטיפול הגדול)?
ביקשת אז(בזמן טיפול גדול) ממוסך לבצע לך בדיקה לראש מנוע ?

המוסכניק לא צריך לנחש את זה.
אם היו סימנים לפני הכניסה למוסך אז זה משהו אחר.

איזה בדיקות הם עשו כשבאת בפעם השניה? (בעיית חימום)

לדעתי אין סיכוי לצאת זכאי בתביעה. המוסך לא אשם פה.

לא היו בעיות חימום לפני שניגשתי לטיפול הגדול יתרה מזו, הרכב לפני הטיפול נסע כ"כ טוב וכ"כ בשקט לירושלים עליתי איתו וזה ממש כמעט חודש לפני שירדתי איתו לאילת וחודש לפני שנכנסתי איתו למוסך!! ירושלים!! עם עליות שלא מביישות את אילת....ברגע שנכנסתי למוסך ויצאתי ממנו התחילו כל הבעיות.

Lexxxa
18-08-10, 22:55
אז רק בגלל שהיית במוסך מסויים לפני התקלה, הוא זה שאשם?

כמו שאמרת, הרכב התחמם אצלך מס' פעמים ובכל זאת המשכת לנסוע.

שלא תחשוב שאני נגדך, פשוט לדעתי אין פה אופציה לזכות בתביעה.

ברא
18-08-10, 23:28
לדעתי חבל על התביעה ואולי יתבעו אותך בחזרה על פיצויים אני ממליץ לך רד מזה
ראש מנוע אי אפשר לדעת אם התקלקל אלא רק שמתחמם הרכב אז יודעים שאטם ראש מנוע נדפק בוודאות כעת הרכב יש לו מליון סיבה להתחמם את כולן אפשר לאתר לפני האסון חוץ מאשר בעיה אחת
שהיא שחיקות אטם ראש מנוע רק יודעים שהוא נשחק אחרי שנכנס מים לשמן ואי אפשר לדעת לפני האסון ממה שהבנתי שאתה הולך לתבוע אותם שלא איתרו את השחיקות בזמן הטיפול בזה אתה נותן להם עוגה לתבוע אותך על פיצויים בחזרה ועל אפילו שדברת עליהם ברעה ברשת האנטרנט וגרמת להם להפסיד קליינטים ייעודים בעלי פיאט
יגידו לך שהרכב התחמם בגלל המשהו והצינור שהחליפו לך רק אתה המשכת בנסיעה והיא מה שגרמה לך לקלקל את הראש מנוע
ואם אתה רוצה לתבוע אותם שלא איתרו הצינור והמשהו שב 800 שקל בזמן הטיפול יגידו לך שאז לא היה קרוע ויביאו חוות דעת מקצועיות שהוא נקרע אחרי שבוע שבועים אתה אומר 3 חודשים
עצתי רד מזה ואל תתן לאחרים לנפח לך את הראש אני מדבר אתך בתור אחד שבעניינים אם אתה סטודנט אז זה עוד קורס בחיים תנסה לעבור ולא להיות סטודנט חוזר לכן רד מזה

mr_sher82
18-08-10, 23:49
קודם כל הרכב התחמם אצלי רק אחרי שטיפלתי בפעם הראשונה ברכב במוסך המדובר! לפני הטפיול הכל היה טוב ויפה...כמו שציינתי הרכב נסע לירושלים הלוך חזור בלי חימום אחד!!! לגבי אטם מנוע, אז בוא ואגיד לך שהייתה נזילת שמן מהאטם וזה תמיד היה ניראה בבירור ככה שגם כעשו את הטיפול במיוחד בפעם השנייה שבאתי והתלוננתי הוא היה צריך לחשוד בזה בתור מוסך מורשה...במיוחד כשהוא רואה שכל המנוע רטוב משמן...ושוב אני חוזר האוטו לא התחמם אצלי ולו פעם אחת אלא רק אחרי הביקור במוסך בפעם הראשונה.

yair068
19-08-10, 01:14
כמו שאמרו קודמיי ברא ולקקסה המלומדים אין לך סיכויי בתביעה .
הרכב יכול להתחמם עקב בעייה בטרמוסטט ומיליון פעם הסברתי את חשיבותו כפקטור לבעיות בראש המנוע והתחממות המנוע.
הרכב יכול להיות תקין לפני טיפול ואחרי טיפול אין קשר הטרמוסטט נתפס ומספיק פעם אחת ואטם ראש המנוע נפרץ וראש המנוע מטעוות.
לגבי נזילת השמן נראה לי שהנזילה מאטם מכסה שסתומים שמחלחל לאזור אטם הראש.
מה שמסביר לי שאני אחרי תקופת החום הזאת אחליף טרמוסטט איכותי וזאת המלצתי לחברים

Lexxxa
19-08-10, 01:55
+1 לנזילה מאטם מכסה שסתומים שמחלחל לאזור אטם הראש.
מחלה ידועה בפונטוים.

saar
19-08-10, 13:23
להלן התייחסותי לדבריך - שים לב מה כתבת.

"הנסיעה לאילת הייתה אחלה, בחזור הרכב קצת התחמם אך לא ייחסתי לכך חשיבות.
שבועיים אח"כ עליתי עם הרכב לצפת ובדרך הלוך וחזור הרכב התחמם כל כמה דק' וכמעט הגיע לנק' האדומה"

באותו הרגע שהתחמם הרכב היה עליך לעצור בצד, לכבות אותו ולהזמין גרר למוסך, אתה לא עשית זאת, לפיכך מצינו שהגורם האנושי להלן אתה הוא האשם העיקרי לנזק.

ברגע שראית שהרכב כבר כמעט ומגיע לנקודה האדומה (כפי שכתבת) כאן היה עליך לעצור מיידית ולהזמין גרר, למען האמת היה עליך לעשות זאת עוד הרבה לפני שהוא הגיע לנקודה האדומה.

במקרה הזה - המוסך לא אשם - עם זאת, אם היה הגון, היה עליו לומר לך שהוא ממליץ להחליף טרמוסטט (כבר בטיפול הגדול) היות והרכב כבר עבר 87,000 ק"מ, ולכן רצוי ומומלץ להחליף טרמוסטט כצעד מניעה - ועוד ביחס שמדובר על פיאט אשר רגישות לחום, וכעת עכשיו קיץ.
אך בהיעדר עצתו, אין מצב שהוא יספוג את הנזק, היות ואם היית עוצר מיידית את הרכב ומכבה אותו (איך שהמחוג עובר את החצי), הריי שהיית מונע את הנזק.

ברא
19-08-10, 13:33
אין עליך סער אתה רק מדבר חוכמות :)

i12z
19-08-10, 14:11
אני כבר אמרתי את זה סער בטוח פילוסוף ... בן אדם חכם..!!!